Нова влада стари приказни: Вицепремиер во војна со медиуми

По објавувањето на анализата на проектот Призма на Балканската истражувачка мрежа (БИРН) во која се зборува за врската меѓу компанија во сопственост на вицепремиерот...

Први фотографии од драматичната спасувачка операција во Тајланд (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Агенции јавуваат дека дождот би можел да ја отежне операцијата за спасување на 12 деца и нивниот тренер кои веќе 15 дена се заробени...

Четирите пораки од ВМРО-ДПМНЕ

Кривична пријава за спикерот на парламентот Талат Џафери поради денешното незаконско изгласување на Законот за јазиците најави вечерва лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски. „Не...

Пендаровски денес на централен митинг во Скопје, Силјановска во Свети Николе и Велес

Пред седиштето на Делегацијата на ЕУ, денеска во 14 часот ќе е одржи митингот на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Најавено, дека свои...

По Груевски и Чак Норис во Будимпешта (ВИДЕО)

Американскиот актер и каратист Чак Норис вчера престојуваше во Унгарија каде ја промовирал Баптистичката хуманитарна служба. Тој ја искористил посетата да се сретне и со унгарскиот...

Борко несовладлив, Кире незадржлив-Хрватска не чека за ракометно ЕП

Никакви дилеми околу победата во мечот со Чешка не оставија ракометарите на Македонија иако и пред дуелот во Скопје кој беше последен во квалификациите...

Димитрис Каменос поднесе оставка од заменик-спикер во грчкиот парламент

Пратеникот на „Независни Грци“(АНЕЛ) Димитрис Каменос кој пред 20 дена гласаше за недоверба на актуелната влада СИРИЗА-АНЕЛ, денеска поднесе оставка од потпретседателското место во...

Иванов го крши Уставот, вели премиерот Зоран Заев

„Мене ми е жал што претседателот на државата одлучи буквално да не го почитува Уставот и објави по втор пат дека нема да го...

Горанецот Шола без втор круг на изборите во Косово

Адмир Шола, кандидат на Единствена горанска партија, кон која гравитираат Македонците со муслиманска вероисповед од крајниот југозапад на Косово, нема да учествува во вториот...

Двочасовната средба Трамп-Путин во сабота

Претседателот на САД, Доналд Трамп и неговиот руски колега Владимир Путин ќе имаат состанок во саботата, 1 декември, во Буенос Аирес, Аргентина,  објави „Ројтерс“. На...

Последни вести

Јоци до ЈО: Прекинете ја циркузијадава со Катица

Денешното ненадејно појавување на Катиц Јанева во СЈО и строго контролираната прес конференција, веднаш наиде на отворени критики: „Дојде прочита и ја...

Синот на Јанева не знаел дека „изгубениот“ мобилен е кај неговата девојка

Телефонот кој специјалната обвинителка во оставка Катица Јанева наводно го изгубила бил пронајден кај нејзината потенцијална снаа, поточно девојката на син и, пишува...

Катица Јанева го обвини тимот од СЈО дека се занимава со висока корупција (ВИДЕО)

Специјалната Јавна обвинителка со фрапантна изјава за време на својата прес конференција во СЈО по која што избега од прашањата на новинарите. Порака до премиерот...

Јанева го обвини Боки 13 дека ја злоупотребил

„ Точно е дека јас како и многу други лица кои во моментов се на различни државни функции се познаваме...