Газдата на ТВ Нова бара повеќе време за доказниот материјал

Бизнисменот и сопственик на телевизијата Нова Сеад Кочан попладнево само што влезе во Специјалното обвинителство веднаш излезе. Обвинителите од СЈО повторно не успеале да...

„Паѓа“ оградата пред владата

Металните порти кои што досега не дозволуваа влез во дворот на владата се отворени и секој што има желба може да дојде до влезот...

Чавков одбил да даде исказ за 27 април

Според најавата на емисијата КОД на телевизија Телма полицискиот функционер Митко Чавков одбил да даде исказ пред истрагата за случајот „27 април“. Во „КОД “...

Дознајте ги заблудите за кремите за сончање и нивната употреба

Летото иде, додуша, полека и бавно, но ние секако мора да се подготвиме за горештините каде тие и да не најдат: во град, на...

Александар Дамовски: СЈО може да се спаси преку Уставниот суд

Уредникот на порталот МКД.мк Александар Дамовски тврди дека уставниот суд може да го продолжи рокот  за поднесување обвинение за предметите што би произлегле од незаконски...

Иванов и Вучиќ во конфликт со Тачи и Нишани

Српскиот претседател Александар Вучиќ за Ал Џезаира открива дека за време на вчерашниот состанок на балканските лидери во Брдо кај Крањ дошло до оштар...

Еден од напаѓачите бил азиец или со медитеранско потекло

Очевидци на нападите во Лондон за ББЦ по нападот изјавиле дека во нападите на Лондонскиот мост и Бороу маркетот учествувало едно лице кое што...

Уште 24 часа за нови обвиненија на СЈО

Утре истекува рокот за поднесување на нови обвиненија по предметите кои произлегуваат од прислушуваните материјали но сомневањата за кривични дела кои произлегуваат од прислушуваните...

Српски експерт од Македонец со мадиња создаде Македонка со срамни усни

Еден од најпознатите светски хирурзи за естетска хирургија во клиничката болница  „Аџибадем Систина“, успешно ја заврши операцијата на промена на пол што е прва ваква хируршка...

Според Клинтон, Трамп победил поради велешките фарми

Во интервјуто за американските медиуми  несудената претседателка на САД Хилари Клинтон ги обвини велешките хакери и Русија за нејзиниот пораз на изборите во ноември. Хилари...

Последни вести

Бугарија го кочи договорот на Македонија со Фронтекс!

Македонија не може да го финализира договорот за гранично управување со ЕУ поради билатералниот спор со Бугарија а еврокомесарката за внатрени...

Каракачанов: Ќе испратам полк да ги урне спомениците во Скопје…

Министерот за одбрана на Бугарија во интервју за Дарик радио, го повтори ставот дека Македонија мора да се придржува до договорот...

Владата донесе одлука: Сè под клуч еден час пред полноќ

Сите економски субјекти ќе затвораат во 23 часот, одлучи Владата на денешната седница на која беа прифатени предлозите на Комисијата за заразни...

Влада: Да се разреши Лидија Димова

Владата на денешната седница го прифати предлогот на вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борба против корупција за разрешување...