Директор на скопска „Дризла“ увезувал италијанско ѓубре во Бугарија

Горан Ангелов, директорот на депонијата „Дрисла“ преку негова фирма во Бугарија „Блацион“ ООД, извршил увоз на 25 контејнери опасен отпад...

Мицкоски: „Не“ за закон кој кој ги штити криминалите на СДСМ

„Нема никаква дилема дека треба да се донесе европски закон, реформски закон за јавното обвинителство. Но, ова...

Косово: Курти извиси да направи влада, Харадинај гледа шанса!?

Во Приштина се подготвува нова коалиција за формирање влада без Албин Курти и Самоопределување, објавија косовски мениуми.

Кристијан пак го фати крстот во Вардар

Кристијан Ниневски(26) од Скопје беше среќникот кој стигна до крстот фрлен во Вардар на денешниот празник Водици. Тој, исто...

Прашање кое заслужува одговор

На социјалните мрежи се споделува суштинско прашање околу тоа што значи флоскулата „независни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ“ . Станува...

По петти пат го фати крстот во Охрид

Охриѓанецот Петар Рупески(30) годинава по петти пат го фати крстот во Охрид, на манифестацијата по повод православниот празник Водици.

Хари и Меган остануваат без титули и пари

Принцот Хари и Меган Маркл ја губат титулата „нивно височество“ како и правото да користат пари од јавните средстваза своите должности, соопшти...

Стерјовски: Бараме права за Македонците во Албанија на реципрочна основа

„Бараме договор за положбата и правата на Македонците во Република Албанија и на Албанците во Република Македонија, на реципроцитетна основа“, ...

Таравари: Неизвесна коалицијата Алијанса-Беса-Алтернатива

Се намалува веројатноста за тројна коалиција меѓу опозициските партии Алијанса за Албанците, Движење Беса и Алтернатива, оцени генералниот секретар на Алијанса за...

Лажен „Џамбазов“ изнудувал пари на Фејсбук

Преку лажен профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов, непознати лица барале пари од граѓани.

Последни вести

Криминалците “се крстат” во врзаните потписи на Чулев и заменичката во МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски преку телеграма до сите единици во МВР наредил да се почитуваат само наредбите со врзани потписи...

Суспендиран командирот на ПС Гази Баба кој сексуално возмемируваше полицајка

Командирот на ПС Гази Баба кој принудувал полицајка на која ѝ бил надреден на „пижама парти“ е суспендиран. С.В....

МКД: Лични документи со „северна“ од септември

Нови лични документи за македонските граѓани со името Република Северна Македонија ќе почнат да се издаваат од септември...

Лани во земјава биле увезени 2.215 тони отпад

Во текот на 2019 година вкупната количина на увезен отпад во земјата бил 2.215 тони и не станувало збор опасен...