Нема вести да се прикажат

Последни вести

Алијанса-Алтернатива: Бучковски е назначен за шеф на Бујар Османи за да го дискредитира

Коалицијата Алијанса -Алтернатива смета дека дискредитацијата на албанските функционери е веќе добро позната појава во земјата, а дека со назначувањето на...

Заев: Ќе ги корегираме учебниците по историја

Премиерот откри дека на денешната средба на Комисијата за историски прашања бил постигнат напредок, а разговорите се водат во пријатна и...

Османи: Ако во историската Комисија до утре се доближат ставовите за Гоце…

Министерот за надворешни работи, смета дека ќе биде вратена довербата во Договорот за добрососедство со Бугарија доколку денеска и утре на...

Почина Благоја Стефановски – Баге

Во 67-ма година од животот денеска почина Благоја Стефановски – Баге, една од најпознатите личности на македонската култура.