Јануарско „лето“ во Грција

Температури до дури 28 Целзиусови степени денеска масовно ги испрати Грците на плажите и во парковите.

Краток документарец целосно го урна концептот на Царовска (ВИДЕО)

Краток документарец со наслов "Концептуалисти без концепт" кој се појави на нов профил на социјалната мрежа Јутјуб денеска дава прилично конфузна перспектива на тоа...

За повеќе од еднаш одење во тоалет, на работници им наплатуваат 2,5 евра

Кинеската компанија се најде на удар на критики откако почна со казнување на „мрзливи“ работници кои прават повеќе од една пауза...

Спасовски на потег: Меѓуверска провокација и закани во Гостивар (ВИДЕО)

Непознато лице во Гостивар предизвикува меѓуверски тензии со извици во кои цели на христијанското население. Непознатиот провокатор кој се снимал и видеото го објавил на...

Инцидент во ЈСП: Ние сме верници, вие неверници, ќе сечеме глави, во киселина ќе...

Двајца насилници во автобус на ЈСП предизвикуваат инцидент откако не носат маски, а патници ги предупредуваат да стават маски за да ги почитуваат здравствените...

Не запираат реакциите за „Северна“ и поголеми Македонци на Рангелова

Три дена по интервјуто на експратеничката Даниела Рангелова на социјалните мрежи не запираат реакциите за нејзината изјава според која, ако се користи придавката Северна,...

Полицајци и пожарникари гаснеа Бадникарски огнови, за ДУИ нема пријава (ВИДЕО)

Во општина Кровогаштани вчера за време на верска прослава интервенирала полицијата при што со помош на пожарникари бил изгаснат Бадникарски оган. Локални жители се жалат...

Спасовски во ќорсокак, има ли храброст да постапи по пријава на која сам повика

На три дена пред нова година министерот за полиција Оливер Спасовски ги повика сите граѓани да пријават лица кои ги кршат владините мерки за...

Пожарникарите со “Дајц” стар 50 години, Заев со мотори скапи 50 илјади евра

Голем број Струмичани и други граѓани на социјалните мрежи се гневни од вчерашните слики што ги видоа на двата настани што се случија во...

Македонија пред 30 месеци била предупредена за двојни играчи во тајните служби

Летото 2018 година пријателски контакти но и медиуми од земја членка на НАТО реагирале за двојните играчи во македонските тајни служби кои можат да...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...