Фатени студентите што снимале голи колешки во “Кузман”

Државниот студентски дом „Скопје“ ја информира јавноста дека се идентификувани студентите кои поставиле мобилен телефон со камера на надворешната страна на прозорецот на тоалетот...

Германците добија и трет пол

Во Германија, од вчера стапи во сила закон кој им овозможува на луѓето кои биолошки не се вклопуваат ни во машкиот ни во женскиот...

Првиот медиумски гаф во 2019 (ФОТО)

Мало невнимание еден релевантен македонски медиум денеска го чини низа шеги на негова сметка на социјалните мрежи. Бебето за кое се зборува во веста според...

Како изгледа годинава Дедо Мраз за Ципрас, Каменос и Коѕиас (ФОТО)

За водечките грчки политичари Дедо Мраз односно човекот кој им ги донесе сите посакувани подароци Дедо Мраз годинава е човек кој нам ни е...

феномени: Исчезнува и „Детето на Кракатау“

Вулканот Анак Кракатау, чија ерупција го предизвика цунамито во Индонезија минатата недела во кое загинаа повеќе од 400 луѓе, изгуби повеќе од две третини...

Блендерот на Трендо (ВИДЕО)

Порталот off.net.mk кој го води Трендо забележува и анализира еден нов медиум во македонскиот етер. Се е кажано на следниот линк https://youtu.be/xdHvtWubjlE

Продавајте го мерцедесот се смрзнаа пациентите

Пациентите на итната помош во Кочани се најзаинтересирани за ветувањето на премиерот Заев дека ќе го продаде мерцедесот од 600 илјади евра поради кој...

Откриениот албански разузнавач е се уште во Македонија

Еден од агентите на албанската тајна служба ШИШ чии име и детални лични податоци беа по грешка објавени пред две недели е се уште...

Кочански љубовен триаголник завршил со тепачка меѓу три жени

Три жени ќе добијат кривични пријави откако среде Кочани се тепале за маж пренесува televizijastar.com Жестока тепачка на три жени се случувала синоќа во Кочани. Причината...

Генијално: Еко-партија на власт ја критикува Владата за аерозагадувањето

Наместо веднаш да ја напушти власта поради сопствената вина и поради катастрофалната состојба со загадувањето особено во делот на аерозагадувањето единствената еколошка македонска партија...

Последни вести

Инцидент со владиката Пимен за Водици во Швајцарија (ВИДЕО)

Две групи верници на Македонската православна црква денеска вербално го нападнале Владиката на Европската епархија Пимен за време на прославата во Швајцарија. Најпрвин Пимен бил...

Повредената новинарка до МПЦ и НИКОБ: “Не сакавме да го украдеме крстот”

Новинарката на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ која денеска беше повредена по насилната интервенција на обезбедувањето за време на фрлањето на крстот на...

Од Венецијанска комисија ќе се бара мислење за двојазичните униформи и банкноти

Употребата на двојазичноста на униформите на војската и на банкнотите, се двата члена од Законот за употреба на јазиците кои ќе бидат...

Апел: Не ги објавувајте ликовите на синот и сопругата на чуварот во Шутка!!!

Во медиумите и на социјалните мрежи денеска се користи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој од страна на затвореници е именуван како...