Судијата Панчевски открива како Боки 13 го негувал “пупка судството” по налог на премиер...

ПОДОБНИ СУДИИ ХАРАЛЕ ПО КРИВИЧЕН. МЕСТЕЊА ПРЕДМЕТИ, МАНИПУЛАЦИИ И МНОГУ МНОГУ КЕШ, БОКИ ТРЕЈДИЧИ ГИ СЛЕДЕЛ НАЛОЗИТЕ НА ЗАЕВ И ШЕЌЕРИНСКА И ПРЕКУ “ГЛУМЕН...

Kurir.rs го цитира Боки 13: Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мајка...

Според фотиграфија која се шири на социјалните мрежи српскиот весник Курир (kurir.rs) објавил шокантно тврдење на Боки 13 кое наводно го дал во полиција. Според...

,,Боки Тредичи” урива рекорди, помина 500 илјади прегледи само на Јутјуб

Видеото објавено од италијанскиот весник Ла Верита (Вистина) во кое се гледаат Боки 13 и Зоки Кичеец како земаат 1 милион евра од Орце...

Пропаѓа планот за заеднички листи СДСМ-ДУИ, анкетите поразителни за Заев и Ахмети

Пропаѓа планот кој го сугерираат странски приватни консултанти според кој СДСМ и ДУИ на наредните парламентарни избори треба да одат со заеднички пратенички листи...

Трендо и Оффнет анализираат кој се бори против лажните вести (ВИДЕО)

Порталот off.net.mk анализира кој се во Македонија се бори против лажните вести. Објавеното видео покажува дека меѓу најголемите борци против Fake news e еден човек...

Будала, уживател на марихуана, матарка: Душко млекарот открива навреди од Кирацовски (ФОТО)

Душко Илиевски Млекарот тврди дека екс генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски го навредувал. Млекарот објавува фотографија од преписка на телефон во која Кирацовски го...

Охрид и за Илинден под опсада на кучиња (ФОТО)

Неколку лица се нападнати а десетици туристи и локални жители се преплашени од глутница од десетина кучиња која скита по охридските улици во деновите...

Мексиканците може да се лулаат, ако не можат да го минат ѕидот на Трамп...

Контроверзниот ѕид кон Мексико на Доналд Трамп што се гради со цел да се спречи нелегалниот влез на мигранти во САД, доби...

Ванковска за Македонецот што станал Хрват за да не биде Северен

Професорката Билјана Ванковска раскажува случај во кој човек од мешан македонско - хрватски брак своето македонско чувство го губи поради одбивање да стане Северен...

Објавено боледувањето на Катица Јанева, нејасно е нивото на растројство (ФОТО)

На социјалните мрежи попладнево објавен документ со боледувањето на Катица Јанева. Според документот тоа трае до 15 август што значи дека ако не е предходно...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...