Нема вести да се прикажат

Последни вести

Вељановски даде исказ за 27 април во Судот: Каков организатор, срамота! (ВИДЕО)

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски кој попладнево беше приведен за настаните од 27 април, го го напушти Судот каде дал исказ дека не е...

За архитектите, „зелена градина“ над ГТЦ е несериозен проект

„Мене ми е веќе преку глава да разговарам за детски работи“ е реакцијата на претседателот на Асоцијацијата на архитектите на Македонија (ААМ),...

Јоци: Силјановска беше и уште е права дама

„Политичката кампања за Претседател на Македонија, Силјановска, ја почнува со стилска одбрана од машки шовинисти и грубијани. Не можеше подобра реклама да и` направат.

Приведен Трајко Вељановски

Поранешиот спикер Трајко Вељановски е приведен за настаните од 27 април, потврдуваат за „Фокус“, од Обвинителството за организиран криминал. Пратеникот е...