Човечкиот Кен може да умре но не се откажува

Бразилецот Родриго Алвес познат како „Човечката кукла Кен“ кој досега има над 150 пластични операции се подготвува за најризичнта интервенција која може да му...

Трендо и Оффнет анализираат кој се бори против лажните вести (ВИДЕО)

Порталот off.net.mk анализира кој се во Македонија се бори против лажните вести. Објавеното видео покажува дека меѓу најголемите борци против Fake news e еден човек...

Луѓето на кои им се допаѓа омразата и опседнатоста на Тричкоски со смртта и...

За говорот на омраза на новинарот Бранко Тричкоски е зборувано многу. Главниот идеолог на пропагандата на Заев продолжува со говорот на омраза кој никој не...

Статус на денот: Долгогодишен обожавател на Цветанка Ласкова се откажа од неа

Во рубриката разочарувања и изневерувања за реакцијата на истакнат активист од македонската заедница во Австралија.

Крупни сте, не грижете се, вие сте мнозинство на планетата

Секој трет жител на планетата земја има проблеми со тежината вели научната студија на списанието New England Journal of Medicine. Таа е релевантна затоа...

Кога мачките и глувците ќе ги заменат улогите (ВИДЕО)

https://twitter.com/cctv_idiots/status/1125818344022659072?s=19

Среќен крај за кучето Луа, кое најде спас од пожарот на карпа во морето

Сликата на уморно куче, преплашена и поцрнето од чад качено на карпа во близина на плажа во  Мати, гратче кое беше речиси целосно изгоре...

Мајката на малата Медлин која „исчезна“ пред 12 години била британски шпион?

Нови „откритија“  предизвикаа бум во Велика Британија, откако португалскиот весник „Сол“, објави дека 51-годишна мајка на исчезнатото тригодишно...

Off.net.mk: Порака до сопругата на премиерот

Порталот офф.нет.мк пренесува порака од извесна Роска до сопругата на премиерот Заев. Роска се уште не е уапсена. https://m.off.net.mk/lokalno/makedonshtina/roska-predupreduva

,,Боки Тредичи” урива рекорди, помина 500 илјади прегледи само на Јутјуб

Видеото објавено од италијанскиот весник Ла Верита (Вистина) во кое се гледаат Боки 13 и Зоки Кичеец како земаат 1 милион евра од Орце...

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ бара друг обвинител наместо Рускоска, Заев не се согласува

Преговарачкиот тим на ВМРО ДПМНЕ денеска до Министерството за правда достави нов предлог да нема делење или формирање на...

Коалиција Алијанса на Албанците и ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар

Со изборот на нов претседател на Советот на Општина Гостивар,  формализирана е коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ.

Фудбалот и борбата против зависностите спои Македонци и Грци во Бугарија

Екипите на ХОПС од Македонија и Кетеа од Грција со заедничка фотографија од фудбалскиот терен во Софија, покрај спортското натпреварување и соработката...

Јанева остана и без обвинителското место во Гевгелија

Од денеска со одлука на Советот на обвинители, досегашната шефица на СЈО која е во притвор, остана и без работа.