Новиот член на ЦО на СДСМ: Остануваш мршојадец и ликвидатор

Новиот член на Централниот Одбор на СДСМ Чедомир Саздовски кој од ГРОМ на Стевче Јакимовски се врати во највисокото тело на владеачката партија влезе...

„Лежерните гостинки“ на Талат Џафери (ФОТО)

Спикерот на Собранието, Талат Џафери, денеска имал средба со претставнички на организација на македонски граѓани во дијаспората, на која се разговарало за проблемите на...

Сите се минливи, само Амди е вечен (ФОТО)

Даваше гол со петица, уриваше влади, од „Кока кола“ се претвори во „Газоза“, ги обвини новинарите дека работат за ЦИА и смени десетина премиери,...

Нов вознемирен функционер на СДСМ, не му пасува клучот од комитетот (ВИДЕО)

Претседател на локална организација на СДСМ во село Лисичани општина Пласница се жали дека некој му ја сменил бравата од неговата (на СДСМ) канцеларија...

Апокалипса сега: Дождови создадоа море во пустина (ВИДЕО)

Видеото на кое се гледа како бедуин и сопругата водат камили низ поплавената пустина во Саудиска Арабија стана вистински хит на социјалните мрежи. Саудиска Арабија...

Фатени студентите што снимале голи колешки во “Кузман”

Државниот студентски дом „Скопје“ ја информира јавноста дека се идентификувани студентите кои поставиле мобилен телефон со камера на надворешната страна на прозорецот на тоалетот...

Дали Трамп ќе биде петтиот претседател на САД награден со Нобел!?

„Доналд Трамп не треба да прими Нобелова награда за мир. Но, дали ќе добие? Французите имаат прекрасен израз „vooyons voir“, кој може грубо да...

Продолжува лудилото: Фестивалот “Киненова” утре на суд за прикажување на “Ругање со Христос”

Неверојатен развојбна настаните со филмот Ругање на Христос откако денеска директорот на фестивалот КинеНова Небојша Јовановиќ добил покана за на суд според која тој...

„Крвавата“ супер-месечина одушеви милиони (ГАЛЕРИЈА)

Милиони луѓе на различни делови од Земјата вчера беа сведоци на многу реткиот астрономски феномен: Истовремено се поклопија полна Месечина, таканаречената „Супер-Месечина“ поради тоа...

На Трамп можат да му „ѕвонат“ само седуммина

Од безбедносни причини пристапот до американскиот претседател Доналд Трамп е ограничен, дури и по телефон. Сите кои сакаат да зборуваат со него, прво мора...

Последни вести

Вељановски даде исказ за 27 април во Судот: Каков организатор, срамота! (ВИДЕО)

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски кој попладнево беше приведен за настаните од 27 април, го го напушти Судот каде дал исказ дека не е...

За архитектите, „зелена градина“ над ГТЦ е несериозен проект

„Мене ми е веќе преку глава да разговарам за детски работи“ е реакцијата на претседателот на Асоцијацијата на архитектите на Македонија (ААМ),...

Јоци: Силјановска беше и уште е права дама

„Политичката кампања за Претседател на Македонија, Силјановска, ја почнува со стилска одбрана од машки шовинисти и грубијани. Не можеше подобра реклама да и` направат.

Приведен Трајко Вељановски

Поранешиот спикер Трајко Вељановски е приведен за настаните од 27 април, потврдуваат за „Фокус“, од Обвинителството за организиран криминал. Пратеникот е...