Шефот на владиниот маркетинг го спореди Заев со Ѓоковиќ (ФОТО)

Екс новинарот а сега раководител на тимот за комуникации, отчетност и транспарентност во кабинетот на премиерот Заев, Зоран Бојаровски, денеска ги спореди неговиот шеф...

МВР вечерва очекува помали инциденти, се бара јајце и патлиџан повеќе

Денешните прослави во 15 градови низ Македонија по повод добивање покана од НАТО се причина за умерена загриженост во МВР. Полициски извори велат дека...

Силен притисок врз админстрацијата за прославата за промена на името и НАТО (ФОТО)

Откако голем дел од музичарите го откажуваат настапот на утрешните настапи на прославата за промена на името и поканата за влез во НАТО и...

Бакнато пенкало, шеги и тролања рој (ФОТО)

Пенкалото со кое генсекот на НАТО Столтенберг го потпиша домументот за Македонија а кое што веднаш потоа го бакна премиерот предизвика огромен број коментари...

Среќен крај на драмата со 13 заглавени во пештера во Тајланд

Сите 12 момчиња и нивниот фудбалски тренер заглавени повеќе од две недели длабоко во поплавeна  пештера во Тајланд се успешно спасени пренесоа агенциите. била спасена,...

Кој е овде луд, кој е збунет а кој ќе плаќа

Иако на светските берзи цените на нафтата паѓаат веќе неколку денови по ред македонските цени на горивата растат. Дополнително споредбата на цената на горивата со...

Премиерот што не сакаше да каже Македонија (ВИДЕО)

Колегите од офф.нет.мк го фатиле премиерот на Мак....... како се плаши да го изговори името на својата земја Мак.... Видете го видеото во кое ни...

Двајца Тетовци на аџилак во Мека на велосипед

Тетовчаните Сенад Идризи и Амир Аслани тргнале на аџилак во Мека на велосипеди. Двајцата другари преку Албанија и Грција веќе стигнале во Истанбул на пат...

Во „Музејот на ВМРО“ има 33 левичари и 9 десничари

Директорот на Музејот на македонската револуционерна борба кој треба да биде затворен односно да го загуби статусот на споменик на културата тврди дека нема...

На постојка се запали автобус на ЈСП од постаро производство

Градски автобус на ЈСП-Скопје што сообраќа на линијата „24“ претпладнево се запалил на постојка во Кисела Вода. По интервенција на Територијалната противпожарна...

Последни вести

Панговски ,,процедурално” до власта: Сами ја миниравте спогодбата со Грција

Македонскиот активист Гоце Панговски преку анализа на Преспанскиот договор открива дека македонската страна истиот веќе го прекршила односно дека го "минирала"."Имам едно „процедурално“ прашање...

Димитров не отфрла кандидатура за претседател

На прашањето на новинарката Славица Арсова дали планира да се кандидира за претседателските избори првиот македонски дипломат Никола Димитров, во интервју за телевизија Сител,...

Гладен сум… ...

Денешната карикатура во весникот „Елефтеротипија“ доволно говори за политиката како замена за „храна“... Но, и за здружените напори на...

“Карма ис а бич” за Саше Аналитико (Статус на денот)

На социјалниве мрежи излезе интересна фотографија на Саше Аналитико и неговата сопруга што на свој начин ја потврдува народната "Кarma is a bitch" или...