Што му направи Алиоски на колегата Хоризо (ВИДЕО)

Фудбалерот на Лидс и на македонската фудбалска репрезентација Езѓан Алиоски ги вчудоневиде навивачите на својот клуб и британската јавност со својот потег на мечот...

Off.net.mk: Порака до сопругата на премиерот

Порталот офф.нет.мк пренесува порака од извесна Роска до сопругата на премиерот Заев. Роска се уште не е уапсена. https://m.off.net.mk/lokalno/makedonshtina/roska-predupreduva

,,Руско влијание” во Македонија: Катја, Маша и Медо

Порталот deca.mk објавува приказна за четиригодишната Катја која што сама научила руски јазик гледајќи телевизија. Нејзините родители кои воопшто не и го наметнувале рускиот јазик...

Во Штип има временска машина, корупциски скандал или јасновидец

Лизгалиштето во Штип кое го монтира локалната власт укажува на три интересни сценарија во овој град. Едното сценарио укажува на постоење на временска машина која...

Цунами предизвика смрт на над 220 луѓе на Јава и Суматра (ВИДЕО)

Свлечиште предизвикано од подводна ерупција на вулканот Анак Кракатуа предизвика бранови кои потопиле делови од индонезиското крајбрежје. Досега е потврдена смрта на над 220 луѓе...

Градоначалник на ДУИ ја навреди Германија (ФОТО)

Градоначалникот на Теарце од редовите на ДУИ направи груба протоколарна грешка со што врши директна навреда на македонскиот стратешки партнер и пријател Сојузна Република...

Државна агенција бара филозоф за урбанистичко планирање

Не е шега државната Агенција за просторно планирање бара филозоф за извршување на работни задачи кои немаат никаква врска со филозофија туку со архитектура...

Зеколи: Ни членовите на СДСМ не сакаат Албанец за претседател

Политичкиот аналитичар и екс амбасадор Арсим Зеколи предупредува дека дури ни членовите на СДСМ, партија која јавно се залага за соживот и еднаквост, не...

Американец ни (с)крои ново знаме!?

Комбинациjа на сегашното сонце на македонското знаме со двоглав орел, предлага извесен Конер Андерсон, Американец кој во изминатитиве две години престојувал во...

И по 8 дена нема трага од исчезнатото момче

Веќе осми ден нема никаква трага од исчезнатото момче, Пинета Секондо – Пино (26) кој последен пат бил виден во населбата Ѓорче...

Последни вести

Инцидент со владиката Пимен за Водици во Швајцарија (ВИДЕО)

Две групи верници на Македонската православна црква денеска вербално го нападнале Владиката на Европската епархија Пимен за време на прославата во Швајцарија. Најпрвин Пимен бил...

Повредената новинарка до МПЦ и НИКОБ: “Не сакавме да го украдеме крстот”

Новинарката на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ која денеска беше повредена по насилната интервенција на обезбедувањето за време на фрлањето на крстот на...

Од Венецијанска комисија ќе се бара мислење за двојазичните униформи и банкноти

Употребата на двојазичноста на униформите на војската и на банкнотите, се двата члена од Законот за употреба на јазиците кои ќе бидат...

Апел: Не ги објавувајте ликовите на синот и сопругата на чуварот во Шутка!!!

Во медиумите и на социјалните мрежи денеска се користи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој од страна на затвореници е именуван како...