Заев: Нема да дозволам еден педер да ја урне владата (ВИДЕО)

Премиерот Заев е дециден останува да се бори до крај за да ја зачува власта. Премиерот во шокантната изјава вели дека нема да дозволи неколку...

Осум дечиња осудени на мизерија затоа што татко им е вработен (ВИДЕО)

Осум малолетни дечиња во планинското село Црешнево во општина Македонски Брод се осудени на секојдневна битка со гладот и нехигиената само затоа што нивниот...

Судијата Панчевски открива како Боки 13 го негувал “пупка судството” по налог на премиер...

ПОДОБНИ СУДИИ ХАРАЛЕ ПО КРИВИЧЕН. МЕСТЕЊА ПРЕДМЕТИ, МАНИПУЛАЦИИ И МНОГУ МНОГУ КЕШ, БОКИ ТРЕЈДИЧИ ГИ СЛЕДЕЛ НАЛОЗИТЕ НА ЗАЕВ И ШЕЌЕРИНСКА И ПРЕКУ “ГЛУМЕН...

Kurir.rs го цитира Боки 13: Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мајка...

Според фотиграфија која се шири на социјалните мрежи српскиот весник Курир (kurir.rs) објавил шокантно тврдење на Боки 13 кое наводно го дал во полиција. Според...

,,Боки Тредичи” урива рекорди, помина 500 илјади прегледи само на Јутјуб

Видеото објавено од италијанскиот весник Ла Верита (Вистина) во кое се гледаат Боки 13 и Зоки Кичеец како земаат 1 милион евра од Орце...

Пропаѓа планот за заеднички листи СДСМ-ДУИ, анкетите поразителни за Заев и Ахмети

Пропаѓа планот кој го сугерираат странски приватни консултанти според кој СДСМ и ДУИ на наредните парламентарни избори треба да одат со заеднички пратенички листи...

Трендо и Оффнет анализираат кој се бори против лажните вести (ВИДЕО)

Порталот off.net.mk анализира кој се во Македонија се бори против лажните вести. Објавеното видео покажува дека меѓу најголемите борци против Fake news e еден човек...

Будала, уживател на марихуана, матарка: Душко млекарот открива навреди од Кирацовски (ФОТО)

Душко Илиевски Млекарот тврди дека екс генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски го навредувал. Млекарот објавува фотографија од преписка на телефон во која Кирацовски го...

Охрид и за Илинден под опсада на кучиња (ФОТО)

Неколку лица се нападнати а десетици туристи и локални жители се преплашени од глутница од десетина кучиња која скита по охридските улици во деновите...

Мексиканците може да се лулаат, ако не можат да го минат ѕидот на Трамп...

Контроверзниот ѕид кон Мексико на Доналд Трамп што се гради со цел да се спречи нелегалниот влез на мигранти во САД, доби...

Последни вести

Таравари најавува „Албанска пролет“

Ако на Косово победи движењето Самоопределување на Албин Курти, ќе осамне нов ден за Албанците, убеден е гостиварскиот...

Обвинителите на СЈО ги чуваат предметите !?

Иако вчера Советот на јавните обвинители реши да ги врати во обвинителствата каде што претходно работеа, обвинителите од СЈО денеска се...

Катица Јанева е болна

Адвокатката Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 изјави дека е влошена здравствената состојба на Катица Јанева која од 21...

Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави бројни генерации новинари, синоќа почина по кусо и тешко боледување во Скопје во 70 година...