Албанската Мис Универзум со другари натепала сооученик (ФОТО+ВИДЕО)

Преубавата Мис Универзум Трејси Сејдини која во јуни е избрана за најубава Албанка деновиве се соочува со губење на титулата откако на социјалните мрежи...

Димитров се префрли на “слободна територија” на Фејсбук

Откако во неколку наврати на Твитер неговите објави беа дочекани со огромни критики со ретки изливи на поддршка претежно од странци и луѓе на...

Провладините медиуми го бојкотираат Викиликс за „Димитроффгејт“

Провладините медиуми веќе 24 часа молчат за објавата на организацијата Викиликс која вчера објави дека министерот за надворешни работи Никола Димитров бил заштитен американски...

Рекордни суми за чоколадно ремек дело на хуманитарна аукција во Скопје

Здружението на граѓани „Позитиво“ и Фондацијата СТЕМ Академија ја организираа хуманитарната аукција именувана како „Чоколаден спектар„ со цел да се соберат средства за...

Не гледаат ТВ, но плаќаат претплата

ТВ претплата за Радио Телевизија Србија и за Радио Телевизија Војводина, со години се наплатува и таа е вклучена во сметката за струја. Не гледаат...

Се трујат ли скопјани затоа што нема гуми за новите автобуси на ЈСП?

Најмалку 40 автобуси на ЈСП, кои се паркирани со месеци, не возат низ главниот град затоа што за нив не се набавени гуми, објави...

ВНИМАНИЕ: Во Аеродром вечерва нема кислород туку отров во воздухот (ВИДЕО)

Еко патролата на Skopje Smog Alarm вечерва утврди катастрофално ниво на загадување на воздухот во скопската општина Аеродром. Откако властите долго време не ги поправаат...

Стилот на Сергеј Варошлија на тапет во „Камионџија Шоу“ (ВИДЕО)

Водителот Сергеј Варошлија кој е познат по тоа што на телевизија критикува или дава пофалби за начин на облекување на различни луѓе се најде...

Полициски функционери го кршат законот (ФОТО)

Антивисти на Твитер објавија дека полициски функционери во Крива Паланка не го почитуваат законот за сообраќај и објавија фотографии од незаконското однесување. "Од ветените проекти...

Министерот за екологија „не се бави“ со граѓани (ВИДЕО)

Садула Дураки воопшто не е загрижен на тужбите против државата за проблемот со загадувањето и вели дека тој не се бави со граѓаните и...

Последни вести

Инцидент со владиката Пимен за Водици во Швајцарија (ВИДЕО)

Две групи верници на Македонската православна црква денеска вербално го нападнале Владиката на Европската епархија Пимен за време на прославата во Швајцарија. Најпрвин Пимен бил...

Повредената новинарка до МПЦ и НИКОБ: “Не сакавме да го украдеме крстот”

Новинарката на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ која денеска беше повредена по насилната интервенција на обезбедувањето за време на фрлањето на крстот на...

Од Венецијанска комисија ќе се бара мислење за двојазичните униформи и банкноти

Употребата на двојазичноста на униформите на војската и на банкнотите, се двата члена од Законот за употреба на јазиците кои ќе бидат...

Апел: Не ги објавувајте ликовите на синот и сопругата на чуварот во Шутка!!!

Во медиумите и на социјалните мрежи денеска се користи семејна фотографија на затворскиот чувар Жарко Милошевиќ кој од страна на затвореници е именуван како...