На ФБ објави дека се разведува – „фотошоп-барбиката“ не го сакала дека веќе не...

Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски синоќа на својот фејсбук профил со необична објава во која го честита роденденот на...

Бугарија го признала македонскиот јазик со меѓународен договор

Република Бугарија во меѓународен договор го прифатила и признала македонскиот јазик како официјален јазик за меѓудржавна комуникација и кореспонденција. Ова го открива бугарската професорка и...

Гори трговскиот центар „Глобал“ во Струмица (ВИДЕО во живо)

Околу 23 часот и 30 минути граѓани на Струмица забележале пожар во трговскиот центар „Глобал“ во центарот на градот. Пожарот, според последните информации, сè уште...

Родител на дете со посебни потреби до Заев и Филипче: Немам за лекови а...

Реакции кај граѓаните откако премиерот и министерот за здравство се сликаа со луксузни мотори вредни стотина илјади илјади евра на Беласица. Коментарите се однесуваат и...

Македонска актерка од Британија би била горда да ја игра Клеопатра

Македонската актерка Симона Живковска која дваесетина години гради кариера во Велика Британија би била горда да го игра ликот на египетската фараонка Клеопатра во...

Новогодишен поздрав од Токио: Македонско девојче на јапонски (ВИДЕО)

Оперската ѕвезда Благој Нацоски денеска сподели изведба на јапонски оперски певец кој со многу сентимент во оперска верзија ја пее песната "Македонско девојче" на...

Селекторот Ангеловски го “матираше” шефот на ФФМ Ајдини, прифаќа договор без услови

Селекторот на фудбалскиот национален тим кој со играчите се пласираше на Европското првенство 2021 Игор Ангеловски Мрме со една изјава ги прекина сите "комбинации"...

Ако има политичка волја: Машините за отпечатоци се евтини и достапни пред пописот

Машините за регистрација на граѓани на пописот со кои преку дигитална евиденција на отпечатоци од прсти ќе се дојде до реалниот број на населението...

R.I.P. Митрополит Горазд (1936-2020)

По долго боледување, на 84 години, вчера во Скопје почина поранешниот владика Горазд, првиот митрополит на Европската епархија на Македонската православна црква - Охридска...

Шокантно откритие на адвокатот Тортевски зошто Македонија нема ковид вакцини

Адвокатот Александар Тортевски тврди дека Владата направила грешка со нарачка на вакцини и затоа во земјава се уште нема Ковид-19 вакцини. "За да обезбеди вакцини...

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...