Шампионите создадоа услови, Партизанска ја чека Вардарката да трча гола

Скопјани со нетрпение ја очекуваат девојката која вети дека ќе трча гола ако Вардар стане шампион на Европа. Еден од најпопуларните ликови во твитер заедницата...

Скопјанка ќе трча гола по Партизанска ако победи Вардар

Еден од најпопуларните ликови во твитер заедницата и фан на Столе и другарите, скопјанката со профилно име Ле Моник вети дека ако Вардар вечерва...

Најчевска сака да биде советничка за балет – чека повик од Заев

Професорката Мирјана Најчевска се огласи на Фејсук каде објави дека очекува во најскоро време да бидае повикана од кабинетот на премиерот...

Венко Андоновски и тажната приказна за македонскиот интелектуалец

Професорот, публицист и врвен автор Венко Андоновски денеска стана советник на македонскиот премиер Заев, поточно на премиерот на Република Северна Македонија како што тој...

Берлускони стана европратеник

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони(83), лидер на партијата „Форца Италија“, освои 557 000 гласа на последните избори за Европскиот парламент.

Дамовски го објави бројчаникот на Заев (ФОТО)

Режисерот Борис Дамовски ја објави верзијата на бројчаникот која што тој смета дека треба да ја направи премиерот Заев. Премиерот најави дека на бројчаникот ќе...

Генерацијата „Z” што ги посрамоти Шилегов, Макрадули и “Вентили”

Македонската организација „Save The Planet„ формирана и водена од 14 годишни деца деновиве ја реализираше својата прва еколошка акција. Тинејџерите со тоа и им зададоа...

Деценија откако третиот Македонец го освои Монт Еверест

На денешен ден пред 10 години професорот Сашко Кедев се искачи на највисокиот врв на светот Монт Еверест на Хималаите. Како што е прва објави...

Академик Ќулафкова со жестоко обвинување за Владата

Академик Катица Ќулафкова ја обвини владата на СДСМ и ДУИ и премиерот Заев за деградација на симболите на македонскиот идентитет и ентитет. Таа смета дека...

Од срце ве поздрави “Играчот со број 5” (ВИДЕО)

Стојанче Стоилов, човекот силен како карпа и толку емотивен кога игра за Македонија и за Вардар што може да во предизвика солзи во очите. Прекрасно...

Последни вести

Обезбедувањето се повлече, ѕвездата од Кутлеш издржа во Струмица (ВИДЕО)

Обезбедувањето на ракометниот меч Македонија - Грција не успеа да го одземе знамето со ѕвездата од Кутлеш (Вергина) кое за време на интонирањето на...

Героски до власта: Мрш таму лицемери едни – нема да ме замолчите

Новинарот Бранко Героски вели дека од весникот Слободен Печат се повлекол под силен притисок но дека и покрај тоа што самиот ја проголтал горчината...

Кисела Вода на нозе против Центарот за зависници (ВИДЕО)

Жителите на Кисела Вода, попладнево одново протестираа откако се уште не е најдена локација каде ќе биде преселен Центарот за зависници....

Рама се разбрал со Пендаровски

По изјавата Стево Пендаровски дека укинување на границата меѓу Албанија и Косово може да предизвика тензии во регионот, што предивикаа реалкции на...