Ванковска и Грчева во име на 200 интелектуалци за грешките на лидерите (ВИДЕО)

Професорките Билјана Ванковска и Солза Грчева, во име на 200 македонски интелектуалци, проговорија за грешките на власта и на опозицијата во преговорите со Грција...

Добри луѓе, да и помогнеме на Сара

Од денес започнаа да функционираат и телефонските броеви за донации за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид, кај која неодамна е дијагностицирана Anemia...

Афро – Американка доаѓа во Македонија, останатото мора да се види

Афроамериканката Нвандо позната како The Amerikanka е вљубена во Балканот, живее во Белград а за прв пат во регионот дошла преку Македонија. Нвандо која е...

Генерацијата „Z” што ги посрамоти Шилегов, Макрадули и “Вентили”

Македонската организација „Save The Planet„ формирана и водена од 14 годишни деца деновиве ја реализираше својата прва еколошка акција. Тинејџерите со тоа и им зададоа...

Човек на месецот: Чеде Јаневски

Тивкиот, мирниот, омилениот кај колегите, играчите, навивачите, па и новинарите, Јаневски е скопјанец роден пред 56 години. Чедомир или во скопската населба Синѓелиќ, па...

Премиерот што не сакаше да каже Македонија (ВИДЕО)

Колегите од офф.нет.мк го фатиле премиерот на Мак....... како се плаши да го изговори името на својата земја Мак.... Видете го видеото во кое ни...

R.I.P. Замина актерската легенда Мите Грозданов

Денеска во Скопје на 75 годишна возраст почина Мите Грозданов актерската легенда на македонскиот театар, филм и телевизија. Роден на 14 декември 1943 во Струмица....

Пред Собранието вечерва уапсен Жарко од ,,Пука козметика” (ВИДЕО)

Жарко Масларковски член на групата Пука Козметика е уапсен вечерва од полицијата пред македонското Собрание. Според неговиот брат Дарко кој објавува видео од апсењето, Жарко...

Слика од 13.годишната Јована од Штип изложена во Ватикан

Штипјанката Јована Коцева, 13-годишна ученичка во основното училиште „Димитар Влахов“, е авторка на цртежот што папата Франциско го избрал за да го изложи во неговата...

Ќе го спасуваше Карпош со 108 ПМ – 10, сега се крие на ниво...

Градоначалникот на Карпош младиот Стефан Богоев ветуваше спас од аерозагадувањето во кампањата пред изборите а сега го нема никаде. Тој лани тврдеше дека со ниво...

Последни вести

Обезбедувањето се повлече, ѕвездата од Кутлеш издржа во Струмица (ВИДЕО)

Обезбедувањето на ракометниот меч Македонија - Грција не успеа да го одземе знамето со ѕвездата од Кутлеш (Вергина) кое за време на интонирањето на...

Героски до власта: Мрш таму лицемери едни – нема да ме замолчите

Новинарот Бранко Героски вели дека од весникот Слободен Печат се повлекол под силен притисок но дека и покрај тоа што самиот ја проголтал горчината...

Кисела Вода на нозе против Центарот за зависници (ВИДЕО)

Жителите на Кисела Вода, попладнево одново протестираа откако се уште не е најдена локација каде ќе биде преселен Центарот за зависници....

Рама се разбрал со Пендаровски

По изјавата Стево Пендаровски дека укинување на границата меѓу Албанија и Косово може да предизвика тензии во регионот, што предивикаа реалкции на...