Провладин новинар објави дека Пендаровски издавал воени тајни во 2001 година

Новинарот близок на кабинетот на Заев познат како Саше Аналитико открива дека Стево Пендаровски во 2001 година на новинари им открил каде се стационирани...

Викиликс: Министерот Димитров бил “Заштитен извор” на амбасадата на САД

Организацијата Викиликс тврди дека актуелниот шеф на македонската дипломатија Никола Димитров во два наврати бил заштитен извор на амбасадата на САД. Според организацијата која со...

Прилепчанец го обвини Сугарески за криминал, министерот го избриша коментарот (ФОТО)

Прилепчанецот Петар Момироски го обвинува министерот за транспорт Горан Сугарески дека во неговиот локал во Прилеп не се издаваат сметки и на тој начин...

Беровскиот средношколец што ги посрамоти сите што фатија крст за Водици

Средношколецот Владимир Методиев од Берово кој при чинот на осветување на водите на реката Брегалница во Берово го фати светиот крст од студената...

Пендаровски прво слуша „немачки“ во Белград (ВИДЕО)

Од непознати причини претседателот Пендаровски наместо српски на слушалиците од преводот на домаќинот Вучиќ прво слушал „немачки“ и англиски јазик. Објаснувањето претседателот го дава откако...

Оставка на американскиот министер што го пречекавме со метла

Се оствари најавата на американскиот претседател Трамп дека неговиот министер за одбрана Џејмс "Мед Дог" Матис ќе замине од својата функција. На 13 октомври Доналд...

Ванковска не им се плаши, вечерва повторно оди пред Собранието

Професорката Билјана Ванковска која вчера заедно со десетици други мирни демонстранти беше полесно повредена на протестите пред Собранието повторно ќе протестира. "Им благодарам на сите...

Академик Ќулафкова со жестоко обвинување за Владата

Академик Катица Ќулафкова ја обвини владата на СДСМ и ДУИ и премиерот Заев за деградација на симболите на македонскиот идентитет и ентитет. Таа смета дека...

Потег што освојува: Кочо Анѓушев

Вице премиерот во македонската влада ќе ја дава целата плата во хуманитарни цели со што ја освои јавноста. 81 илјади денари секој месец ќе...

Перо Антиќ

Македонскиот ас Перо Антиќ е првиот човек во рубриката „Човек на денот“ на expres.mk откако со турскиот клуб Фенербахче ја освои третата титула првак...

Последни вести

Му намигнува ли Зоран Заев на Зијадин Села?

Веќе нема шанси за коалиција со ДУИ затоа што опциите, наспроти првиот опонент на ДУИ, Алијансата на Албанците и Алтернатива се блиску...

Али Ахмети: Време е Албанец да ја предводи Македонија

Ние, Албанците сме еднакви граѓани на Северна Македонија и придонесуваме многу. Сега е историски момент за да ја предводиме...

Денес се слави Петровден, утре празникот на Св. Павле

На денешниот црковен празник, верниците одат во Црква а оние кои се придржувале до петровденските пости се причестуваат. На овој ден...

Трамп стави заштитна маска

Американскиот претседател при посета воената болница во предградие на Вашингтон, прв пат во јавност се појави со заштитна маска поради пандемијата...