Шилегов со 7,14 столпчиња дневно во првите 100 дена од мандатот

Скопје сега е град кој функционира според потребите на граѓаните и е еднаков за сите, порача градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во денешниот...

Источна Македонија бара Сугаревски да запре со лагите за автопатот

Граѓани на Штип, Кочани и други населени места во источна Македонија бараат министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски да запре со лагите за...

Блокиран профилот што го ,,тролаше” синот на Силјановска (ФОТО)

Профилот @velikanot односно ,,Висока Планина" кој што прв ја објави фотографијата со синот на професорката Силјановска веќе не е активен. Овој профил кој во Твитер...

Ванковска и Грчева во име на 200 интелектуалци за грешките на лидерите (ВИДЕО)

Професорките Билјана Ванковска и Солза Грчева, во име на 200 македонски интелектуалци, проговорија за грешките на власта и на опозицијата во преговорите со Грција...

Велешанец го ,,олесни” Sport Life за 4000 евра со 1000 денари

Три меча на Апенините и Пиринеите израдуваа пасиониран кладилничар кој со една дневница заработи годишна просечна плата. Со предвидување на 3 гостински победи и голови...

Трчал маратон за Сиљановска: Почитувам луѓе што не ми ги јадат пациентите

Маратонецот, ветеринар и вегетаријанец Светомир Милошевиќ вчера го истрчал 32. Белградскиот маратон во чест на кандидатката за претседател Гордана Сиљановска Давкова. "Слоганот на годинешниов...

Крик за Македонија на режисерот на Трето Полувреме и Балкан Кан: Секогаш моја, никогаш...

Еден ден кога нас ќе нè нема, а кога нашите правнуци ќе посакаат да стават рака на срце, на тоа помислува Режисерот Дарко Митревски...

Човек што остави трага во нашиот спорт: Благоја Милевски

Младите фудбалери покажаа како треба да се игра за Македонија на ЕП до 21 година во Полска, а нивни предводник беше Благоја Милевски. Тивкиот...

Јордан Јованов и неговата мајка ќе живеат во пристоен дом, “кривецот” е Електрометал

Меѓу десетината граѓани и компании кои им помогнаа на Јордан Јованов и неговата мајка се најде и фирмата Електрометал која донираше опрема за...

Последни вести

“Петто па машко” за Антонио Милошоски

Пратеникот и екс министер за надворешни работи Антонио Милошоски денеска го доби петтото дете. Бебето се вика Филип и досега има едно братче...

Пред куќата на Заеви и денеска собрана група граѓани (ФОТО)

Пред семејната куќа на семејството Заеви во Струмица и денес имало собрани граѓани кои чекаат хуманитарна помош. Според извори во Струмица, исто како и вчера,...

Медицинската сестра од првата борбена линија што го расплака светот (ВИДЕО)

Ширли Вотс е медицинска сестра мајка на едно дете која што возејќи кон дома меѓу две смени во британска болница каде лекува болни од...