Од срце ве поздрави “Играчот со број 5” (ВИДЕО)

Стојанче Стоилов, човекот силен како карпа и толку емотивен кога игра за Македонија и за Вардар што може да во предизвика солзи во очите. Прекрасно...

Крик за Македонија на режисерот на Трето Полувреме и Балкан Кан: Секогаш моја, никогаш...

Еден ден кога нас ќе нè нема, а кога нашите правнуци ќе посакаат да стават рака на срце, на тоа помислува Режисерот Дарко Митревски...

И министерката Царовска обвинета за нацизам

Откако вчера македонистката Симона Маџовска - Груевска ја обвини Беса Арифи за нацизам денеска уште едно сериозно вакво обвинување за министерката за труд и...

Александар Ѓерасимовски, момчето несреќно родено како Македонец

Кристијан Јандриоски ја раскажува тажната приказна за Александар Ѓерасимовски кој како и илјадници негови колеги не може да се вработи затоа што некој партиски...

Шилегов пред Трифун, Коце и Пенов во неславна анкета на макфакс.мк

Во интернет анкета што ја спровел истражувачкиот центар на „Макфакс“, на прашањето „кој градоначалник на Скопје направи најмалку за градот?“, најголемиот број испитаници, односно...

Џабе историска комисија ако Борисов и Заев даваат конфликтни изјави

Членот на мешовитата Бугарско - Македонска комисија за историјата Петар Тодоров вели дека историчарите се немоќни да најдат решение за историските проблеми меѓу Македонија...

Веселиот Јункер со нов гаф, на самитот “галеше” жена по коса

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер повторно направи гаф и беше во центар на вниманието во Брисел за време на пристигнувањето на самитот...

Европратеничка не ја признава Северна, за неа е само Македонија

Европратеничката и пријател на Македонија Маријана Петир не го признава новото име на земјава кое за неа е резултат на насилство на западот кон...

И ,,Министерот за одбрана” повика јавно на бојкот утре

Популарниот "Министер за одбрана" односно голман на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски на денот на молкот не замолкна. Играчот во португалската ракометна лига од Лисабон...

Последни вести

Србија со помош од пет милијарди евра за економијата, Словенија со три милијарди

Србија подготвува пакет-мерки од повеќе од пет милијарди евра за закрепнување на економијата погодена од коронавирусот, а Словенија за таа намена ќе...

Градоначалникот на Вевчани, „трогнат“ од битката со „корона“, донирал – прскалка

Градоначалникот на Вевчани од СДСМ, Сашо Јанкоски, на својот профил на Фејсбук се пофали со сопствена донација во борбата со коронавирусот -...

Пред да најави банкрот, Владата за 1 месец потрошила 50 млн. евра повеќе од...

Во вториот месец од годинава владата потрошила огромна сума на пари која што не влегла воопшто во државниот буџет. Професорот Димитар Апасиев и лидер на...

Цветанова: Кога ќе ја објавите преписката на Заев и Порошенко на сајтот на Владата?

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на објавената преписка од Владата меѓу генералниот секретар Драги Рашковски и лидерот на опозицијата Христијан...