Владата горда на набавката на лубриканти за секс на ЛГБТ заедницата

Владата ја потврди информацијата дека со државни пари невладината организација ЕГАЛ ќе набавува лубриканти за хомосексуалната популација и дополни дека, народно кажано вазелинот, ќе...

На што се грее Гинекологија Чаир? (ВИДЕО)

Видео снимка на која се гледа црн чад што излегува од оџак на Специјалната болница за гинекологија во Чаир, се споделува на...

Силјановска на јога покрај Охридското Езеро (ВИДЕО)

Живееме во немир, се чини дека источните народи полесно се справуваат со проблемите на денешницата“, вели кандидатката за претседател на државата Гордана...

Поддршка за Груби од ВМРО-ДПМНЕ: Тест за наркотици треба да има

По изјавата на Артан Груби дека од ДУИ ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна...

И „Ченто„ против третман на наркозависници во локалната амбуланта

Граѓаните на Ченто денес излегоа на протест по најавата на министерот за здравство Венко Филипче, дека дел од...

Препорачуваме: денеска изедете три праски

Прв најзначаен бенефит од праската се бета-каротените во нејзиниот состав. Овие пигменти во организмот се претвораат во ретинол (витамин А) и го чуваат и...

Најчести причини за хроничниот замор

Недостигот на сон не е единствената причина поради која луѓето се чувствуваат изнемоштени и заморени. Еве неколку лоши секојдневни навики кои ви ја одземаат...

Моќта на сокот од калинка

Ако сакате да го забавите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат стручњаците. Оваа вкусна напивка е...

Хромотерапија

Хромотерапијата на бои се базира на, ефектот на бојата на физичкото и психичкото здравје. Со неа се употребува боја и светло за воспоставување на...

Бил Гејтс дава 12 милиони долари за универзална вакцина против грип

Основачот на „Мајкрософт“ и еден од најбогатите луѓе во светот, ќе донира 12 милиони долари за развој на универзална вакцина против грип, објави „The...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...