Нема вести да се прикажат

Последни вести

Корона: Заразени 20 лекари и медицински персонал на Нефрологија

На Клиниката за Нефрологија има повеќе од 20 заразени лекари и медицински персонал како и пациенти кои одат на дијализа, објави...

Во Албанија „увезен“ мутиран коронавирус, не се знае од каде

Познатиот албански инфектолог и заменик директор на Институт за јавно здравје, Дритан Улќинаку, потврди дека во земјата циркулира мутација на коронавирус, но...

Нов гаф или изблик на антисемитизам на претседателот Пендаровски?

Претседателот Пендаровски денеска направи дело кое се смета за кривично според Обединетите Нации а во многу земји е дел од националните законодавства.Пендаровски преку социјалната...

Слободен печат: Гинеколот кој имал дива ординација и натаму е директор на болница

Мухамед Асани, гинекологот кај кого Државниот санитарен инспекторат дома најде нерегистрирана гинеколошка ординација продолжува да биде директор на струшката болница....