Таткото на избодениот со нож во Мралино апелира за помош

Молам за лекови за син ми, напиша на социјалните мрежи Гоце Филиповски таткото на прободениот Филип кој по инцидентот во дискотека...

„Зошто облека за 3 години мамо, јас имам полни 8“

Александра и Дејан Здравковски се родители на девојче со нарушување во растот. Како одговорни родители го следат развојот на своето дете уште од самото раѓање,...

Проверете ја постелата – Кавадарчанка касната од поскок

Жителка на Кавадарци морала да прими серум против змиски отров откако во својата постела била касната од змија отровница, пренесува МИА.

Новиот Клинички центар ќе се гради во Ѓорче Петров

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека новиот Клинички центар ќе се гради во Општина Ѓорче Петров, откако таква одлука била донесена...

Зошто бананите не се добри за појадок?

Појадок, велат е најважниот оброк во денот, но често во брзање сите јадеме банана за појадок и сметаме дека тоа е совршено овошје за...

Храна против стареење

Редовното вежбање, здравата исхрана и користењето на соодветни креми се најдобри природни начини да го задржите младешкиот изглед што подолго. Но има одредена храна...

Скопје меѓу светските рекордери по загаденост

Скопје и денеска е меѓу најзагадените градови во светот и според просечна концентрација од 166 ПМ10 честички на кубен метар...

Да запливаме заедно

Пливањето на многу луѓе им е омилена летна активност. Рекреативното пливање по правило се поврзува со чувство на задоволство. Движењето во водата и пливањето...

Македонка борец против коронавирус: Спречете смрт на блиски, ако снема респиратори луѓе ќе умираат

Експертка од Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина на клиниката Жан Митрев со јавна емотивна порака до граѓаните кои се однесуваат неодговорно во кризата...

А налепници за вистинските загадувачи во „зелената метропола“ ќе има ли???(ФОТО)

По предлогот, возилата загадувачи да се исклучат од сообраќај или да им се ограничи „присуството“ на патиштата на близу 400.000 автомобили, што е близу...

Последни вести

Ескалација во Нагорно Карабах, Ерменија и Азербејџан во војна

Ерменија прогласи воена состојба и општа мобилизација по новите судири што избија во Нагорно Карабах, отцепена територија на Азербејџан, но со доминатно...

Бројот на жртви од Ковид-19 во светот надмина еден милион

Пред истекот на деветтиот месец од официјалниот почеток на пандемијата од коронавирус во светот бројот на починати надмина еден милион и во...

Швајцарците се за родителско отсуство на татковците

Швајцарците со големо мнозинство Избирачите во Швајцарија денеска на референдум се изјасниле „за“ родителското отсуство за...

Според Вулин, Македонија правела црква на темелите на СПЦ!

Објаснувајќи го својот став дека Александар Вучиќ „е, мора и треба да биде претседател на сите Срби, каде и да живеат“ и...