Ни 25-те мртви не ја спречија забавата со блех музика во СДСМ

Ни 25 мртви како последица од Ковид-19 кои денеска ги објавија здравствените власти не ги спречија новиот градоначалник на Штип и неговите сопартијци да слават...

Короната му пресуди: Почина гинекологот што лажеше пациентки

Македонскиот гинеколог Николче Дамчевски кој беше осуден затоа што доведуваше жени во заблуда лажејќи ги дека се бремени почина како последица на Ковид 19. Тој...

Човечка драма на неговата клиника додека Филипче тера избори во Штип (АУДИО)

Тетовското семејство се обратило за помош до редакцијата на Курир.мк за да се спаси нивната мајка која наместо на итна операција ја испуштаат дома...

Хакери дошле до докуманти за вакцината Фајзер/БиоНтех

Хакери кои извршија сајбер напад врз Агенцијата за лекови на ЕУ (ЕМА) добиле пристап до некои документи за вакцината против коронавирус...

Москва: Почна вакцинирањето со Спутник V

Во 70 клиники, што е прва масовна вакцинација во Русија, започна вакцинирањето против коронавирусот, а вакцината прво...

АА до Филипче: Врати ги парите за лимени ковчези и дај си оставка

Алијанса за Албанците поставува прашање зошто Министерството за здравство и министерот Филипче во изминатите девет месеци наложувале закопот на починатите од ковид-19 да...

Пензионерите бараат први да се вакцинираат

Сојузот на здруженија на пензионери упатуваат апел при идното вакцинирање против КОВИД-19 приоритет да имаат пензионерите, како најранлива категорија лица со...

Стравот предизвика набавка на лекови од Косово и панична потрага по „Фавира“

Зголемените бројки на заразени и починати од Ковид-19 предизвува страв и паника кај граѓаните а голем дел од тие што не веруваат во мерките...

Дерковски како ковид-експерт: Изборите во Штип нема да бидат нов корона-кластер

И покрај тоа што сега состојбата со пандемијата е посериозна од летото кога се организираа парламентарните...

Филипче: Пикот на пандемијата беше на 17 ноември

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека смртноста од ковид-19 расте и кај нас како и во светот.,...

Последни вести

И Самка Ибраимоски му честита на Бајден и му посака плодна и успешна работа

На милионите честитки од сите напоредници и меридијани до новиот претседател на САД, Џо Бајден, се приклучи и Самка Ибраимоски, претседател на...

Како Заев под слика на Исус тврдеше дека обвинетите за „Монструм“ не се...

Констатацијата на обвинителката Фатиме Фетаи пред Судот за сведочењето на Зоран Заев за случајот „Монструм“ дека „ниту материјалите доставени од негова страна,...

Ковачки за Заев и „Монструм“: Да злоупотребиш трагедија за партиска цел, треба да си...

Драган Ковачки, полковник на Армијата на Република Македонија и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, реагира за изнесеното пред Судот од обвинителката...

Менче Точи за вакцините, аматерите и шлаканицата од Брнабиќ

„Пандемијата трае цела година, исто толку време чекаме и на вакцини. Како можеше да не ја прилагодат законската регулатива, да порачуваат...