Познатите актери Ештон и Мила уживааат со децата во Европа

Американската актерка Мила Кунис ја снима комедијата „Шпионот кој ме откачи“ во Европа, и затоа во следните четири месеци ќе престојува во Будимпешта. Убавата...

Џиновите на големиот екран

Холивуд има долга листа на високи актери кои се во фокусот на публиката и кои добиваат главни улоги во мега хитови, а неретко и...

Почина скопјанецот Љубиша Самарџиќ

Легендарниот југословенски актер Љубиша Самарџиќ почина синоќа на 80 години. Во декември минатата година, Љубиша имаше тешка операција на мозокот, а неговата здравствена состојба во...

Јоко Оно се закани со тужба за производителот на пијалоци „John Lemon“

Адвокатите ангажирани од страна на Јоко Оно го информирале полскиот производител дека ќе мора да плати 5.000 евра дневно и уште 500 евра за...

Ана и Бастијан чекаат бебе

Според германскиот таблоид Бунте, поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (29) и нејзиниот сопруг, фудбалерот и поранешен капитен на Германија, Бастијан Швајнштајгер (32), го очекуваат своето...

Рене Зелвегер лудо вљубена и разубавена

„Живеат во нејзиниот дом и таа ги плаќа сите сметки“ изјави пријателка на Рене Зелвегер (48) која е во врска со пејачот Дојл Брамхал...

Адел во Лас Вегас за 500.000 долари по настап

Шефовите на луксузниот хотел „Wynn“ во Лас Вегас и понудија на пејачката Адел (29) договор вреден половина милион долари по концерт и во времетраење...

Фирмата што следела за Вајнштајн признава дека грешела

Израелската агенција за следење „Black cube“ им се извинува на оние кои биле предмет на нивна разработка, а се по нарачка од продуцентот Хари...

Ник Нолт доби ѕвезда на патеката на славните

Ник Нолт на почетокот на оваа недела им се приклучи на познатите холивудски работници, главно актери кои имаат добиено ѕвезда на познатиот Булевар на...

„Ај Кју“ десетти по гледаност во март на Јутјуб-каналот на „Евросонг“ (ВИДЕО)

Официјалното видео на македонскиот претставник „Ај Кју“ за песната „Изгубено и најдено“ е десетто најгледано во март на официјалниот Јутјуб-канал на музичкиот натпревар „Песна...

Последни вести

Калајџиев: Притвори се одредуваат за политички цели

„Може да се сомневаме дека понекогаш притворот што го бараат обвинителите, а судиите го одобруваат од други причини, на пример пропагандни ефекти, политички цели, можеби...

Не му го одзедоа пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Не беше постигната согласност во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања за одземање на имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски спикер Трајко Вељаноски.

Изет Зеќири, претседателски кандидат на Алијанса и на Беса?

Доколку Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат...

Тортевски: Нападот врз Јанакиевски и Ристовски може да се одрази на екстрадицијата на Груевски

Нападите врз Јанакиески и Ристовски во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, може негативно да се одрази на барањето на Македонија...