Том Харди конечно во јавност со сопругата

Иако во моментов е еден од најпопуларните актери во Холивуд, Том Харди успешно го крие својот приватен живот од очите на јавноста. Актерот го...

Кога може Трамп може и Миранда од Сексот и градот

Актерката од популарната серија Синтија Никсон, може да стане најновата актерска ѕвезда која што се вмешала во политиката, со оглед на тоа што е...

Клуни се изнаплакал како никогаш порано

Познатиот актер Џорџ Клуни (56) се појави на премиерата на неговиот нов филм "Suburbicon" на филмскиот фестивал во Торонто. Многумина забележале дека новопечениот татко...

Џенифер Лопез донираше милион долари за Порторико

Џенифер Лопез, која е родена во Њујорк од родители Порториканци, изјави дека донацијата од милион долари оди за повеќе хуманитарни организации и дека заедно...

Македонија на „Евросонг“ со „Ај Кју“ и песната „Изгубено и најдено“

Групата „Ај Кју“ со песната „Изгубено и најдено“ ќе ја претставува Македонија на годинашното издание на музичкиот фестивал „Песна на Евровизија“ во Лисабон. „Од пристигнатите...

The Square добитник на Златната палма во Кан

Шведскиот филм Сквер во режија на Рубен Ослунд е победник и добитник на Златната палма, главната награда на филмскиот фестивал во Кан. Филмските работници...

Колин и Вејн Руни го чекаат четвртото дете

По фотографирањето за време на одморот во Португалија со заоблениот стомак, сопругата на познатиот фудбалер Вејн Руни, Колин преку социјални мрежи призна дека е...

Мис САД или мис ,,smart” ?

Кара Мек Кала е новата Мис САД. 25-годишната девојка беше крунисана синоќа од минатогодишната победничка Дешана Барбер. Освен со својата убавина, Кара го одушеви...

Елена Ристеска се враќа со „Сили за крај“ на српски (ВИДЕО)

Македонската пејачка Елена Ристеска ќе го освојува музичкиот пазар на Србија со својата најнова песна „Сили за крај“, испеана на српски јазик, придружена со...

„Македонскиот“ диригент Ле Фи Фи на концерт во родниот Виетнам на 9 август

Диригентот Ле Фи Фи ќе се врати од Македонија во родниот Виетнам за да диригира на концерт во кој ќе бидат исполнети дела од...

Последни вести

Калајџиев: Притвори се одредуваат за политички цели

„Може да се сомневаме дека понекогаш притворот што го бараат обвинителите, а судиите го одобруваат од други причини, на пример пропагандни ефекти, политички цели, можеби...

Не му го одзедоа пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Не беше постигната согласност во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања за одземање на имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски спикер Трајко Вељаноски.

Изет Зеќири, претседателски кандидат на Алијанса и на Беса?

Доколку Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат...

Тортевски: Нападот врз Јанакиевски и Ристовски може да се одрази на екстрадицијата на Груевски

Нападите врз Јанакиески и Ристовски во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, може негативно да се одрази на барањето на Македонија...