Деми му забранила на Ештон да се дружи со нејзините ќерки

54. годишната актерка Деми Мур не сака нејзиниот поранешен партнер Ештон Качер да се дружи со трите ќерки што таа ги има од бракот...

Ежени Бушар за Вимблдон се подготвува на песок (галерија)

Следниот понеделник во Лондон започнува третиот Гренд Слем во сезоната и најголемиот дел од тенисерите и тенисерките тренираат на трева за најголемиот тениски настан....

Ако сте „полнички“ задолжително погледнете ја случкава пред да заминете на плажа (видео)

Настанот се случува на брегот на Црното Море а во главна улога се една симпатична Русинка, нејзиниот пријател и морските бранови. Споделете со своите полнички...

Здравко Чолиќ и Горан Бреговиќ биле агенти на УДБА?

Најголемите музички ѕвезди од поранешната Југославија, но и сегашните икони на овие простори биле соработници на Тајната служба на СФРЈ, се вели во книгата...

Младото е сепак послатко – Мадона одново “падна” на млад манекен

Поп кралицата неодамна раскина со моделот Абубакар Сумахор, но на Мадона не и трбаше многу време за да најде друг дечко и повторно модел....

Кога старите рокерите се забавуваат, полицијата е задолжителна

Кога подостарениот рокер Аксел Роуз и ветеранот на светската музика Том Џонс ќе се најдат на исто место, и се расположени за забава, таа...

Ким Кардашиан и Канје Вест ќе ангажираат сурогат мајка

Поради дијагозата што и е констатирана на 36. годишната риалити ѕвезда, Ким Кардашијан може да има проблеми при третата бременост. Таа има наод кој...

Џони Деп западнал во финансиска криза

Познатиот актер познат по експлицитните ликови во филмовите "Пиратите од Карибите", е во лоша финансиска ситуација, јавуваат извори блиски до 54. годишниот Деп. Тој...

Мадона се сели во Португалија по желба на синот

Американската поп ѕвезда купи куќа во елитниот дел од Лисабон за 6 милиони евра за да му овозможи на синот да тренира фудбал во...

Филмскиот свет во шок, тројниот оскаровец Даниел Деј Луис се повлекува

Актерот кој стана историја на Холувуд кога пред 4 години го освои третиот оскар преку својот прес аташе најави дека ќе се повлече од...

Последни вести

Македонија се надигрува со европскиот ракометен првак!

Македонските ракометари можат деа жалат што наместо водство, па дури и од неколку гола разлика, со минимална негатива од 13:12 го завршија...

Преживеа владата на Тереза Меј

Британската влада, предводена од Тереза Меј, го преживеа гласањето за доверба, иницирано од  Лабуристичката партија на Џереми Корбин, откако парламентот вчера  го отфрли договорот на премиерката за...

Најчевска: Мафтање со орли, лавови… е знак на неизживеаност

Професорката Мирјана Најчевска, денеска со уште еден статус на Фејсбук се обидува да им разјасни некои работи околу Законот за употреба на...