Шарлиз Терон во врска со поранешниот на Хали Бери

Познатата актерка и оскаровка Шарлиз Терон е во врска со Габриел Обри поранешниот  партнер на Хали Бери со која ја има ќерката Налу. Парот...

Малата Мила Србиновска стана европски шампион во хип-хоп

Шестгодишната скопјанка Мила Србиновска, членка на  студиото "Брејк а лег" ја освои титулата европски шампион во хип-хоп, на првенството што се одржано во Полска. Србиновска...

На Деми Мур од стрес и паѓаат заби

Откако ќе преживеете три брака и тоа со мажи различни, поразлични да не можат да бидат, стресот ви е задолжителна појава. Се уште преубавата...

Камерон Дијаз ја завршува филмската кариера

"Дојде време кога не можам да кажам која сум јас, а тоа е ситуација со која тешко се соочувам", рече актерката позната по улогите...

Гостинскиот терен е проблем, но за ново ракометно ЕП ни треба славје во Украина

Последните победи на Македонија на машко ракометно репрезентативно гостување во квалификациски натпревари датираат од пред две години во Швајцарија и од пред три во...

Северина останува без синот цело лето

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ е во постојана војна за старателството над својот син Александар кој го има од бракот со бизнисменот Милан Поповиќ. На...

Познатиот мјузикл “Mама Миа” ќе добие свое продолжение

Снимањето на продолжението на мјузиклот Мама Миа ќе ги обедини повторно на едно место Мерил Стрип и Пирс Бронсон. Смимањето ќе започне на есен,...

Пејачот Владо Георгиев очекува второ дете

Долго важаше за еден од најпосакуваните ергени на Балканот, а сега се соживеал и ужива во улогата на татко па нецела година по раѓањето...

Бил Козби – најголемиот силувач на 21 век

Некогаш многу популраниот актер од Козби шоуто и еден од најпочитуваните афроамериканци во 20. век, Бил Козби силувал меѓу 40 и 60 жени, девојки...

Бред Пит добил “прошка” од Џенифер Анистон

Џенифер Анистон била изненадена кога нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит се јавил, закажал средба, и на неа се извинил за аферата и разводот што...

Последни вести

Воз на релација Кичево-Скопје излета од шините (фото)

Патничкиот воз кој утринава тргнал од Кичево кон Скопје излетал од шините во близина кај селата Лакавица и Падалишта откако претходно утрил...

Ахмети подготвен за договор за консензуален претседателски кандидат

„Ние стоиме на нашиот принцип за претседател на државата со договор помеѓу страните кои имаат легитимитет, значи на албанската и македонската страна.

Од „Беса“ ќе никне партија со име „Алтернатива“

Крилото на поделеното движење „Беса“ што го предводи Африм Гаши ќе се вика „Алтернатива“, откако оваа партија се откажа од спорот за тоа...

Гувернерот на Централна Македонија одбива да ги замени знаците со натпис „Скопје“!

Апостолос Ѕиѕикостас, гувернер на грчкиот регион Централна Македонија, во утринската програма на телевизијата Скај категорично порача дека нема да ги промени патоказите...