Кети Пери признава дека размислувала за самоубиство

Поп ѕвездата Кети Пери јавно проговори за својот нов албум, за пропаднататa врска со познатиот актер Орландо Блум, депресијата, алкохолот и помислата на самоубиство....

Селена Гомез ја покажа својата друга страна

Познатата актерка, пеjачка и добитничка на Еми наградата Селена Гомез деновиве беше фотографирана како излегува од еден познат ресторан во Лос Анџелес во многу...

Бастијан Швајнштајгер конечно повисок од Ана Ивановиќ

Семејството Швајнштајгер, односно Ана и Бастијан уживаат во својата љубов, често патуваат и објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Откако тенисерката и фудбалерот се заедно,...

Мугуруза не го дочека крајот на Ролан Гарос и одлета на Балеарите

Откако го врати пехарот во Париз и не ја искористи шансата за нов Гренд Слем, а таа беше идеална со неиграњето на неколку врвни...

Катерина Ивановска – 10 дена по породувањето

Нашата манекенка Катарина Ивановска пред само десетина дена се породи и на свет го донесе своето прво дете, Вања. Брзо потоа витата Катарина се...

Метју Пери не сака да снима продолжение на Пријатели

Актерот кој некогаш беше вистсинска ѕвезда кога го и играше Чендлер Бинг во култната американска серија Пријатели, не сака ни да помисли да снима...

Ромео Бекам јавно се пошегува со мајка му Викторија

Најмирното дете кај Бекамови, 15. годишниот Ромео, деновиве се пошегува на сметка на својата мајка, а досетливата забелешка се однесува на нејзиниот изглед. Викторија...

Првата годишнина од бракот на Ксенија Дели, не мина најдобро

Станува збор за 27. годишната манекенка Ксенија Дели која деновиве на Инстаграм се пофали со фотографии од прославата на нејзината прва годишнина од бракот,...

Никол Кидман ја откри тајната на својот порцелански изглед

Никол Кидман е една од оние луѓе кои се решени да го негуваат својот природен тен, па заради тоа, таа максимално го избегнува сонцето...

Натали Портман во куќичката од соништата (галерија)

Американската оскаровка Натали Портман се поднови со купување на куќа на брегот на океанот во Калифорнија. Новиот дом на добитничката на главната награда на...

Последни вести

МНР со упатство за странски новинари: „Македонец“,„македонски“, не „северномакедонец“ и „северномакедонски”

Министерство за надворешни работи на официјалната веб-страница објави упатство за странски новинари во кое низ конкретни примери посочува како да се користи...

Мицкоски го открива пеколниот план на Заев

Не зборувам напамет кога велам за нарачаните убиства на Заев, само што во овој момент ни на крај памет не ми е со нив...

Косово ќе се дели, договор на 12 јуни во Вашингтон?

ЕУ и САД се подготвени да ја прифатат размената на територија меѓу Србија и Косово, пишува германскиот весник „Франкфуртер Рундшау". Според...

Миле Јанакиески во домашен притвор, Ристовски останува во „Шутка“

Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески се преиначува...