Метју Пери не сака да снима продолжение на Пријатели

Актерот кој некогаш беше вистсинска ѕвезда кога го и играше Чендлер Бинг во култната американска серија Пријатели, не сака ни да помисли да снима...

Ромео Бекам јавно се пошегува со мајка му Викторија

Најмирното дете кај Бекамови, 15. годишниот Ромео, деновиве се пошегува на сметка на својата мајка, а досетливата забелешка се однесува на нејзиниот изглед. Викторија...

Првата годишнина од бракот на Ксенија Дели, не мина најдобро

Станува збор за 27. годишната манекенка Ксенија Дели која деновиве на Инстаграм се пофали со фотографии од прославата на нејзината прва годишнина од бракот,...

Никол Кидман ја откри тајната на својот порцелански изглед

Никол Кидман е една од оние луѓе кои се решени да го негуваат својот природен тен, па заради тоа, таа максимално го избегнува сонцето...

Натали Портман во куќичката од соништата (галерија)

Американската оскаровка Натали Портман се поднови со купување на куќа на брегот на океанот во Калифорнија. Новиот дом на добитничката на главната награда на...

Пронајдени најдобрите двојнички на сестрите Кардашијан

Сестрите Кардашијан се светски феномен што најдобро се забележува по социјалните мрежи каде секој нивни чекор е следен од милиони обожаватели. Голем дел од...

(ВИДЕО) Семејството Леџенд – Тиген на безбол меч

  Фамилијата Леџенд беше преслатка вчера, кога моделот Криси Тиген, поп ѕвездата Џон Легенд и нивната едногодишна ќерка Луна го посетија мечот меѓу безбол клубовите...

Поранешниот на Северина доби втор син

"Кралот за бакарот", Милан Поповиќ во вторникот стана татко по втор пат. Неговата 23. годишна партнерка Бојана се породила и вљубениот пар добиле син....

Јелена си оди порано, Ролан Гарос губи на убавина

Додека нејзиниот сопруг се мачеше против Доминик Тим и доживуваше еден од потешките порази на Ролан Гарос, а со тоа и елиминација, неговата сопруга...

Пачино ќе глуми во нова филмска контроверза на Ливингстон

Легендарниот актер Ал Пачино се подготвува за снимање на филмот на омилениот режисер и соработник Бери Ливингстон кој за проектот на HBO каналот ќе...

Последни вести

Андов го викал Фрчкоски на ТВ дуел, тој одбил

Во врска со тврдењата во книгата „До атентатот и по него“ која вчера беше забранета на барање од Љубомир Фрчкоски, Стојан Андов вели...

Двојно помала казна за убиецот на охриѓанецот Матлиовски

Од 16 години на 8 години е намалена затворската казна за за српскиот турист Бојан Угреновиќ кој до смрт го претепа 26 годишниот...

Заев и Владата во Скопје молчат за жестоките обвинувања од човек на Вучиќ (ВИДЕО)

Македонската влада молчи за обвинувањата кои што доаѓаат од Белград од српски функционер близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и пратеник на неговата владеачка...

ИВЗ ѝ се заканува на Владата: Решение за 3 имоти во рок од 10...

Поглаварот на ИВЗ, Реисул-Улема Х. Селејман ефенди Реџепи испратил писмо до претседателот на Собранието, до претседателот на Владата и до Комисијата за односи со верските...