Дознајте ги заблудите за кремите за сончање и нивната употреба

Летото иде, додуша, полека и бавно, но ние секако мора да се подготвиме за горештините каде тие и да не најдат: во град, на...

И Роби Вилијамс на хуманитарниот концерт на Адријана Гранде во Манчестер

Концертот наречен “Една љубов за Манчестер” кој ќе се одржи денеска ги собира на едно место најпознатите музички ѕвезди на денешницата. На хуманитарниот хепенинг...

Кој бил “тајната љубов” на Фреди Мекјури ?

Британскиот музичар со незаборавен глас Фреди Меркјури, познат и како водечки вокал и текстописец на рок групата Квин почина во сега веќе, далечната 1991....

Лудило во Келн (видео)

Моменти за историја на македонскиот спорт.  Еве го видеото од завршницата во Келн, голот на Циндриќ и вулканот од радост на црвено-црните. https://youtu.be/exFjQUtTGMU

Клинтонови соработници тврдат дека Меланија се разведува

Швајцарски портал се повикува на поранешниот близок соработник на семејството Клинтон, Клод Тејлор кој тврди дека Меланија Трамп тргнала да се разведува од Доналд....

Костурица заздравува по сообраќајката и се подготвува за тужба

Познатиот српски режисер Емир Кустурица имал сообраќајна несреќа на раскрсницата кај Љиг, но состојбата му е сосема добра и тој по прегледите уште синоќа...

Летната бламажа на Ерос Рамазоти

Во текот на летните ферии се случуваат секаквни згоди и незгоди. Песок, инсекти, алергии и слични проблеми ве очекуваат и во моментите за одмор,...

Серијата Спасувачка служба влезе во Гинис

По тригодишна битка, продуцентите на серијата Спасувачка служба (Baywatch) успеаја да докажат дека во периодот на емитување на ТВ шоуто, а тоа е повеќе...

Венгер остана во Арсенал за да заокружи 200 милиони евра

Арсен Венгер заработил 120 милиони евра само од договори во минатите 20 години во Арсенал, а со парафирање на новиот договор во траење од...

Ако крушата под круша паѓа, Македонија доби иден манекен (ФОТО)

Популарната манекенка и главна актерка во филмот „Трето полувреме“ Катарина Ивановска стана мајка на момче кое го добило името Вања. Пред неколку дена македонската убавица...

Последни вести

Оштета за повредените и семејствата на жртвите во автобуската несреќа

Осигурителната компанија „Еуросиг’ ќе им исплати оштштета на  повредените и на семејствата на жртвите во автобуската несреќа што се случи на 13 февруари на...

Силјановска со нов одговор на владините напади: Му припаѓам на родот кактуси

Откако деновиве владеачките функционери, медиуми и колумнисти координирано започнаа да претпоставуваат дека професорката Силјановска ќе го продолжи наводното поданичко однесување на актуелниот претседател...

Претседателски кандидат од власта е прифатлив за ДПА

Лидерот на ДПА, по средбата со премиерот Зоран Заев денеска изјави дека за партијата е прифатлив кандидат кој ќе го предложи власта.

Силјановска: Распишани се избори за претседател на Република Македонија

„Претседателот на Собранието, Талат Џафери, распиша избори за претседател на Република Македонија. Јас се разбира дека ги почитувам...