Ако крушата под круша паѓа, Македонија доби иден манекен (ФОТО)

Популарната манекенка и главна актерка во филмот „Трето полувреме“ Катарина Ивановска стана мајка на момче кое го добило името Вања. Пред неколку дена македонската убавица...

Чарлиевите ангели ќе се собираат по трет пат

Филмската авантура на трите преубави девојки: Камерон Дијаз, Дру Баримор и Луси Лу, која во 2001. година доживеа вистински бум и која имаше заработка...

The Square добитник на Златната палма во Кан

Шведскиот филм Сквер во режија на Рубен Ослунд е победник и добитник на Златната палма, главната награда на филмскиот фестивал во Кан. Филмските работници...

Слатка мала – Ева Лонгорија

Ева Лонгорија е мала, моќна, убава и забавна, но недоволно висока.  42-годишната актерка се најде во друштво на девојки со поголема  височина на забавата...

Две “бељи” одеднаш, Бен Стилер има рак и се разведува

Бен Стилер и Кристин Тејлор се разведуваат по 17 години брак, а познатиот актер повеќе од една година се бори со ракот на простата....

Миранда Кер го кажа судбоносното да

Супер моделот Миранда Кер по втор пат застана на лудиот камен.  Убавицата му кажа да на партнерот Еван Шпигел на скромна церемонија во својот...

Франција го одликува Ерик Клептон

Франција го одликува легендарниот гитарист Ерик Клептон со орден "Капетан на уметноста во областа на музиката", соопшти француската амбасада во Лондон. Наградата на Ерик...

Бела Хадид е новото лице на италијански бренд за аксесоари “Bulgari”

Бела Хадид е новиот амбасадор на познатиот бренд за накит Bulgari. 20. годишната манекенка што пред скоро време се здоби со титулата „Супер модел“...

Слатката холивудска русокоса наполни 41 година

Американската актерка и филмски продуцент Рис Витерспун наполни 41 година. Таа роденденот го прослави во друштво на своите две деца и како што може...

Памела Андерсон непрепознатлива во Кан

Некогаш преубавата Памела Андерсон, сега веќе средовечна 49. годишна госпоѓа, на дефилето на Канскиот фестивал изгледаше сосема по различно од вообичаениот секси и "вамп"...

Последни вести

Калајџиев: Притвори се одредуваат за политички цели

„Може да се сомневаме дека понекогаш притворот што го бараат обвинителите, а судиите го одобруваат од други причини, на пример пропагандни ефекти, политички цели, можеби...

Не му го одзедоа пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Не беше постигната согласност во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања за одземање на имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски спикер Трајко Вељаноски.

Изет Зеќири, претседателски кандидат на Алијанса и на Беса?

Доколку Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат...

Тортевски: Нападот врз Јанакиевски и Ристовски може да се одрази на екстрадицијата на Груевски

Нападите врз Јанакиески и Ристовски во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, може негативно да се одрази на барањето на Македонија...