Нема вести да се прикажат

Последни вести

Во Турција уапсени 4 припадници на ИСИС барани од Интерпол

Турската полиција денеска задржа 4 осомничени членови на терористичката ИСИС (Исламска држава) во округот Бурса, јавуваат медиуми повикувајќи се на турската агенција „Анадолија“.

Заев: Македонија нема доволно камења за да ја нападне Русија!

Премиерот Зоран Заев во рамките на Меѓународната безбедносна конференција во Минхен изјави дека немало руска вмешаност во менувањето на името на македонската...

Трамп: Европа да си ги „земе“ борците на ИСИС или…

Американскиот претседател Доналд Трамп побарал Европа да преземе 800 борци на ИСИС (Исламската држава) фатени во Сирија, или САД ќе ги пушти...

Заев и Ахмети утре ќе договараат заеднички претседателски кандидат!?

По изборот на Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Заев и Ахмети повторно ќе направат обид на претседателските избори да...