Приказната за „Ласа“ продолжува…

Утре, 24 април, во просторот „Булевар на книгите“ на издавачката куќа „Матица Ексклузив“ во центарот на Скопје, со почеток во 19 часот...

Мерко и ДУИ грубо го кршат законот во Струга (ФОТО)

Во чест на 28ми Ноември, Ден на независноста на Албанија или Ден на албанското знаме, градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко од ДУИ дал...

Охридскај: Саше политико ја претепал сопругата

Порталот охридскај објавува дека миленикот на Владата и еден од главните поддржувачи на владините политики Сашо Иваноски сопственик на порталот Мактел.Мк , синоќа ја...

Кариера и личен развој: Кој е клучот за сопствениот развој?

Пишува: Катерина Златановска Попова Сертифициран советник за кариерен развој katerina.zp@expres.com.mk Новата рубрика во рамките на Експрес.мк има за цел на своите читатели да им понуди содржини од...

Македонецот што го бара “National Geographic”

Душан Заевски e скопјанец кој верувале или не, гради куќички на дрво. Тој има изработено една фантастична куќичка поставена кај неговата викендица близу Скопје, а...

Последни вести

Француска ексминистерка се пофали дека ги блокирала Македонија и Албанија за ЕУ!

Натали Лоазо, донеодамнешна министерка за европски прашања на Франција, а сега кандидатка за член на Европски парламент, во интервју за телевизијата РТЛ...

Анкета: Павле Богоевски треба да поднесе оставка

М Дури две третини од граѓаните сметаат дека пратеникот Павле Богоевски треба да поднесе оставка, покажува онлајн анкета на...

Дефа: Економска реформа не е само пополнување прашалници!

Високиот степен на корупција, непочитувањето на законите и неплаќањето даноци се трите негативни сегменти кои не дозволуваат во целост да се имплементираат...

Тирана: Студенти го „нападнаа“ Министерството за образование

14 барања доставија албанскиte студенти до Министерството за образование пред кое одржаа протести кои пртеминаа во речиси отворено...