Не запираат реакциите за „Северна“ и поголеми Македонци на Рангелова

Три дена по интервјуто на експратеничката Даниела Рангелова на социјалните мрежи не запираат реакциите за нејзината изјава според која, ако се користи придавката Северна,...

Австриски професор ги нарече Дурловски, Ченто и др. фашисти и ги возбуди духовите

Австрискиот професор Флоријан Бибер предизвика тензии на социјалните мрежи во Македонија, на Балканот и пошироко откако вчерашните случувања во Вашингтон ги спореди со тие...

Бугарија доби поддршка од претседавачот со ЕУ за ветото кон Македонија

Официјален Лисабон и дава поддршка на Бугарија за својот однос кон Македонија. Португалија ќе се однесува претпазливо кон прашањето за проширувањето на Европската Унијата, изјави...

Шест несреќи што и се случија на Македонија за 4 години (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Твитот е објавен откако expres.mk ја објави информацијата на пакистански медиум според кој Македонија е најнесреќна земја на светот за 2020. Што вели твитот: За само...

Проф. Котеска ги потсети Царовска и Заев зошто паднал Груевски

Професорката Јасна Котеска смета дека министерката Мила Царовска треба да се повлече од рокот од 20 јануари што го даде за јавна расправа по...

Шефот на МАНУ нема дилеми кој е мрачниот план на Царовска и налогодавачите

Еден од најуспешните македонски научници во светот нема дилеми што е планот на брзата реформа на образованието. Во интервју за емисијата „Што не е јасно“...

Шокантно откритие на адвокатот Тортевски зошто Македонија нема ковид вакцини

Адвокатот Александар Тортевски тврди дека Владата направила грешка со нарачка на вакцини и затоа во земјава се уште нема Ковид-19 вакцини. "За да обезбеди вакцини...

Заев: Донесовме одлука инспекторите клетва да на ги фаќа

„Донесовме и одлука инспекторите клетва да не ги фаќа, оти многу ги колнат при вршењето на работата“, изјави денеска...

И официјално владата на Заев е полоша од таа на Груевски

За експертот за политичко однесување и медиумско влијание Иво Босилков владата на Заев официјално станала полоша од таа на Никола Груевски. "Со резилов со Макпетрол,...

Зеколи за недостигот на пршлени кај претседателот Пендаровски

Политичкиот аналитичар и екс амбасадор Арсим Зеколи го критикува претседателот Пендаровски што не бил достоинствен и не застанал во одбрана на екс претседателот Црвенковски...

Последни вести

Можеме ли да им веруваме на Филипче и Заев за вакцините? (ВИДЕО)

На 22.12.2020 министерот за здравство изјави дека "Бугарската влада има нарачано СОСЕМ ДОВОЛНА КОЛИЧИНА ВАКЦИНИ и за нас!!!". На 14.01.2021 Филипче изјавува дека "Проблемот...

Цуцуловски: Играта „мачка – глушец“ со Бугарија треба да прекине!

Професорот Љубомир Цуцуловски бара прекин на преговорите/разговорите со Бугарија, со што таа би немала со кого да преговара/разговара, односно „да се изживува“.

Арнаудов открива кој го запалил бугарското знаме во Вевчани

Екс директор на ЕСМ и член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ од времето на Љубчо Георгиевски открива кој е виновен за палењето на бугарското знаме...

Два кг. месо на 90 дена: Неверојатна мисла на министерката Шахпаска (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео изјава на актуелната министерка за Труд и социјала во која таа зборува дека Владата помага со враќање пари...