Наздравје бричење Nordmazedonien

За Германија, Австрија, Швајцарија, Луксембург, Холандија, Данска, Шведска и Норвешка ќе бидеме NORDMAZEDONIEN, открива екс шефот на дипломатијата Антонио Милошоски кој вели дека Владата ги...

Бизнисот од Северозападна Македонија е за „северна“ Македонија

Вицепремиерот Бујар Османи на денешната средба со стопанственици од северозападна Македонија пораќа дена одлуката на 30 септември ќе биде драматично позитивна или драматично негативна...

Бучковски: Над 700.000 граѓани ќе гласаат „За“

Професорот Владо Бучковски, поранешен министер за одбрана и поранешен премиер на Република Македонија, во синоќешното гостување на Bloombeg TV Bulgarija, изјави дека над 700.000...

Ексамбасадор на СРЈ: Сè е решено околу референдумот и на Русија тоа ѝ е...

Поранешниот амбасадор на некогашна СР Југославија во Белорусија, Среќко Ѓукиќ, во врска со референдумот во Македонија смета дека сè е решено и оти на...

Димитров за Иванов: Да се каже дека не се гласа е срамно бегство од...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ја критикува најавата од претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот за договорот Заев-Ципрас за преименување...

Иванов до граѓаните: Немојте да дозволите некој да ве десуверенизира (ВИДЕО)

Објаснувајќи ги сопствените мотиви за бојкот на референдумот пред македонската дијаспора во САД, претседателот Ѓорге Иванов им испрати порака на македонските граѓани, како носители...

Томовска, Владо, Бени, Тамара, Дарио, Лоба и другите губат 4:1 на Јутјуб

Неверојатно негативен сооднос во лајкови и дислајкови има спотот поставен на Јутјуб во кој пее македонскиот пејачки крем за референдумот До вчера во 22.40 минути...

Човекот на Милошевиќ што го бркаше НАТО сега му чува грбот на Заев за...

Лидерот на Српската напредна странка за Македонија Драгиша Милетиќ е во првите редови на денешниот собир за промена на името и влез во ЕУ...

Слаткар со “отворено писмо” за референдумот, Грција била како Тајсон (ВИДЕО)

Раперот Марко Маринковиќ - Слаткаристика во неговото ново видео со кое агитира за промена на името смета дека Грција е како Тајсон и дека...

ОхридСкај: Референдумот ќе доживее фијаско!?

Редакцијата на ОхридСкај дојде до официјални анкети на ОБСЕ, околу излезеноста за претстојниот референдумот на 30-ти септември. Според анкетите излезеноста на граѓаните наводно ќе била 32,3...

Последни вести

Битолчани со своја парада на гордоста контра геј-парадата во Скопје

„Навредени “дека на 29 јуни во Скопје ќе се одржи „Парада на Гордоста“, битолчани се самоорганизираат , ден потоа, на 30 јуни (недела) 2019,...

Бранејќи го Павле, Зекири го намести Заев

Пратеникот Мухамед Зекири бара и опозицијата и ДУИ да покажат доблест и нивни пратеници да го следат примерот на Павле Богоевски и да дадат...

Алиоски се враќа од повредата тренирајќи – бокс (ВИДЕО)

Езгјан Алиоски побрзо од очекувањата заздравува од повредата на коленото поради која ги пропушти последните четири натпревари во Чемпионшип, а за претстојниот...

Заев: Во НАТО во декември

„Нашите очекувања се дека на почетокот на декември во Лондон на НАТО Самитот ќе имаме полноправно членство“, изјави  пред црногорски и стопанственици од нашата земја...