Александар „Велики“ Волкановски ја одбрани светската круна во ултимејт фајт! (ВИДЕО)

Македонецот од Австралија, Александар „Велики“ Волкановски, ја одбрани титулата светски шампион во ултимејт фајт, славејќи на поени во категоријата до 66 килограми...

ТВ од Македонија ќе го „покрива“ бугарскиот второлигаш од Симитли, се закани градоначалникот

Градоначалникот на Симитли и спонзор на новиот второлигаш Септември, Апостол Апостолов, му порача на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС) дека на стадионот нема...

Арис и ПАОК сакаат во заедничката кошаркарска лига на Македонија и Бугарија

Идејата на претседателот на Бугарската кошаркарска федерација, Георги Глушков, за регионална лига со клубови од Бугарија и од Македонија, ја прифаќаат и...

„Гранде Пандев“ со „гранде гол“ против Удинезе (ВИДЕО)

Горан Пандев придонесе со еден, ама вреден гол, за ремито 2:2 на Џенова на гости кај Удинезе во 30. коло од италијанската...

ФФМ го прогласи Вардар за првак на Македонија, но во ЛШ оди Силекс

Фудбалската федерација на Македонија со соломонско решение - на крајот, сепак, го прогласи Вардар за првак во прекинатата сезона 2019/2020, но во...

Толедо се прости од Вардар во македонски дух: Благодарам многу Република Македонија!

Бразилецот Жозе Толедо се прости на Инстаграм од европскиот ракометен шампион Вардар како да е Македонец, искажувајќи голема почит кон Македонија, нејзиното...

Светиниколчанец “фати милионче“ – Нова огромна добивка во “Sport Life”

Викендов, играчот на Sport Life во Свети Николе успеал да ги погоди сите 6 натпревари на своето ливче и да се впише во...

Како Македонија стави печат врз медал на Италија во ритмичка гимнастика (ВИДЕО)

Снимката е од пред речиси две години, но и денес буди позитивни емоции поради македонскиот печат врз италијански медал на Светско првенство...

Вардар носител во ждрепката за Лигата на шампионите

Бранителот на европската круна Вардар ќе биде носител во ждрепката за групната фаза од ракометната Лига на шампионите на 1 јули, заедно...

Бугарскиот тенисер Димитров позитивен на Ковид-19!

Најдобриот бугарски тенисер на сите времиња Григор Димитров објави на Инстаграм дека е заразен со коронавирус. „Сакам да ги...

Последни вести

Тачи бара истрага за црни пари од Блискиот исток по влез во владата...

Средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во клубот на пратениците во Скопје донесла конкретно барање како предуслов...

Амбасадата на САД за пресудата за судијата Панчевски: Позитивен чекор напред!

Американската амбасада во Македонија ја поздрави пресудата за поранешпниот претседател на Кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, кому Основниот суд во Велес...

Ракометарот Филип Лазаров позитивен на коронавирус

Филип Лазаров, кој за ракометната репрезентација на Македонија има 47 настапи и 133 гола, има позитивен тест на Ковид-19, потврдија од неговиот...

Порака до ДУИ, АА, Алтернатива, БЕСА, ДПА: Гласот за СДСМ е глас за Мијалков…

Според екс амбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколк поддршката на партиите предводени од Ахмети, Села, Гаши, Касами, Тачи за влада на Заев и СДСМ...