Во очекување на нови морници во 18 часот во Египет (ВИДЕО)

Македонија во 18 часот на светското првенство во ракомет што се одржува во Египет игра со домаќинот. Ако се суди според начинот на кој ракометарите...

„Легенда“: Твит посветен на Лазаров на официјалниот профил на СП во ракомет

„Легенда“ е описот за Кирил Лазаров во твитот на официјалниот налог на 27. Светско првенство во Египет посветен на најдобриот македонски ракометар...

И десеткувана, Шведска пресилна за Македонија на стартот од СП во ракомет

Надежта за изненадување била само пуста желба за подмладената ракометна репрезентација на Македонија, бидејќи Шведска и без деветмина стандардни репрезентативци славеше убедливо...

Одбојкарите вторпат ја преслушаа БиХ и се доближија до ново ЕП

Одбојкарската репрезентација на Македонија со втората победа над Босна и Херцеговина, овојпат со 3:0, го обезбедија второто место во групата Ц од...

Ракометарите по трета среќа против Шведска на стартот од мундијалот

По ремито и поразот во претходните дуели, ракометната репрезентација на Македонија се надева на прва победа над Шведска вечерва од 20:30 часот...

Одбојкарите израмнија, па потонаа против Турција

Еден извонредно одигран и добиен сет беше доволен само за достоен пораз на одбојкарската репрезентација на Македонија од 3:1 против фаворитот Турција...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на...

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со...

Без Ристовски, Манасков, Георгиевски во Египет, но со Лазаров, Стоилов, Митревски, Пешевски…

„Министерот за одбрана“ Борко Ристовски, потоа Дејан Манасков и Гоце Георгиевски утре попладне нема да бидат во чартер-летот за Египет, каде што...

Ангеловски ќе ја води Македонија и во дебито на европските првенства во фудбал!

Игор Ангеловски ќе продолжи таму каде што застана со историскиот пласман на големите натпреварувања и ќе ја води Македонија и во дебито...

Македонија место Чешка на ракометниот мундијал во Египет!

Кој чека, ќе дочека: Македонија ќе го заземе местото на Чешка на 27. Светско првенство во Египет, соопшти Меѓународната ракометна федерација (ИХФ)!

Последни вести

Костадинов го нападна ВМРО-ДПМНЕ за веста за вилата од над 1 милион евра

Пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов тврди дека и пречи на опозицијата и затоа таа го напаѓа. "Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување...

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по...

Коки Поки, вила од 1,1 милион евра, Костадинов и Асани: Митовски за нова ...

Во текст со наслов "Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ", новинарот Александар Митовски пишува и поставува прашања за луксузна...

Бајден го номинираше првиот отворен трансџендер федерален функционер во историјата на САД

Рејчел Левин, секретар за здравство на федералната држава Пенсилванија, е номинирана од избраниот претседател на САД Џо Бајден за помошник секретар за здравство...