Фановите се чудат, Грците се лутат, Македонија домаќин на Мурињо

Фановите на Манчестер Јунајтед кои што вечерва со својот клуб ја освоија Лига Европа се најдоа во шок откако сфатија дека во август треба...

Нов трилинг фудбалски титули за преубедливиот Вардар

Не останаа никакви дилеми за 36. последно, денеска одиграно коло, во Првата македонска фудбалска лига. Во амбиент на ревијална завршница се играше слободно на...

Зизу дециден: Роналдо е подготвен, Бејл е наш

Зинедин Зидан најави дека Кристијано Роналдо допатувал во Скопје со одредена цел и затоа не треба да чуди ако тој денеска заигра за Реал...

Раул веќе размислува за Црна Гора, Кире им благодари на навивачите

Голема радост на сите во Загреб, во Македонија, на сите Македонци по целиот свет по првиот триумф на воведот од Европско првенство на нашите...

Кој ако не најблискиот: Работнички му ја зеде титулата на Вардар (видео)

Фудбалерите на актуелниот македонски фудбалски шампион загубија за прв пат во пролетното продолжение од Првата лига, и сериозно и опасно се оддалечија од одбрана...

Карпош Соколи славеше во кошаркарското дерби во Аеродром

Карпош Соколи го совлада МЗТ Скопје со 85-83 на затворање на првото коло во нашата најсилна кошаркарска лига. Во дуелот во Аеродром освојувачот на...

Го преселија во Бенфика, а Борко Ристовски се чуди?

Голманот на Барселона и на македонската машка ракометна репрезентација полека го завршува престојот во Барселона и размислува за нов клуб и за локацијата каде...

И Леброн некогаш греши, а тогаш Кливленд сигурно губи (видео)

Леброн Џејмс имаше само 11 коша, а за нив потроши 13 топки во првиот пораз на Кливленд во источното полуфинале во НБА. Бостон славеше...

Италијанките ги бранат иранските жени, по дефиниција тоа е скандал

Првиот натпревар од групата А во Светската одбојкарска лига за жени во Пезаро не течеше според сценариото на домаќинот. Имено, непосредно пред мечот Италија...

Лига Европа: Шкендија и Работнички напред, Пелистер стој

Очекувани резултати и исходи потполно исти како на првите средби и во реваншите од првото квалификациско коло во Лига Европа за нашите екипи. Тоа...

Последни вести

Владата дава 780 илјади евра на човек-фирма за да средува државно цвеќе

Контраверзниот договорот со владата го добила фирмата „Триста груп“ и е со времетраење од три години, пишува неделникот Фокус. Според медиумот на тендерот се пријавила...

Фросина Ременска потврди дека новата министерка за финансии има кривична пријава од МВР

Заменик спикерот на македонскиот парламент Фросина Ременски ги потврди информациите на порталот Лидер кој вчера објави дека идната министерка за финансии предложена од СДСМ...

Пиварница од Косово направила етикета што асоцира на Голема Албанија

Етикета што асоцира на „Голема Албанија“ осамна на пиво што го промовира пиварницата од косовскиот град Пеќ, пишува српскиот весник „Србија данас“.

Објавен исказот на Орце Камчев: Многумина нема да заспијат ноќва

Исказот на Орце Камчев во oбвинитeлcтвoто што вечерва го објавува порталот „Инфомакс“ ја oткpива целата виcтинa за случајот „Peкeт“. Во исказот Камчев посочува многу имиња...