(ВИДЕО) Вардарци се заслужни за најгледаното видео на Балканот

Над 350 илјади луѓе за само 12 часа го виделе видеото снимено од новинар на специјализираниото магазин за ракомет „Балкан хандбол“ Најгледаното ракометно видео на...

Игуаин е малерот на Јувентус

Аргентинскиот напаѓач на Јувентус Гонзало Игуаин беше невидлив во финалето од Лигата на шампионите синоќа во Кардиф каде Реал Мадрид славеше со 4-1 и...

Кристијано Роналдо доaѓа во Скопје

По триумфот над Јувентус во Кардиф од 4-1 и одбраната на трофејот во Лигата на шампионите, а тоа е прв пат во историјата на...

Реал Мадрид повторно: Кралевите ја задржаа фудбалската круна

Реал Мадрид го совлада Јувентус со 4-1 во финалето од Лигата на Европските фудбалски шампиони. Мечот на Милениум стадионот во Кардиф беше над стандардите...

Столе со најголемата и најзначајната подршка

    Масовна поделба на емоции на сите страни во Македонија, но и на сите делови во светот каде што живеат наши луѓе.  Епицентарот на...

Сензација: Вардар оди во финалето на Лигата на ракометните шампиони

Лука Циндриќ постигна неверојатно ефектен гол на истекот од времето, а Вардар ја победи Барселона со 26-25 и за прв пат во својата историја...

Лига на ракометни шампиони: Вардар води на полувреме против Барселона (13-12)

Ракометарите на Вардар водат на полувреме од полуфиналето на Фајнал форот во Лигата на шампините против Барселона со 13-12. Тоа е извонредна најава за...

Бејл на клупа вечерва во Кардиф, Иско го започнува финалето од ЛШ

Реал Мадрид односно тренерот Зинедин Зидан ја разрешија единствената дилема за првиот тим во финалето од Лигата на шампионите што вечерва кралевите го имаат...

Раул ги одбра 16. што ќе и се спротивстават на Барселона во Келн

Без поголеми изненадувања во составот на Вардар за претстојното(18..00) финале во Лигата на ракометните шампиони. Ги нема Ангелов и Недановски, а во тимот се...

Може и победа со 3 до 5 голови – Амбасадорска порака до ракометарите на...

Денеска на ракометарите на Вардар им ја изразив сета поддршка што ја имаат пред полуфиналето, напишал на својот профил на фејсбук македонскиот амбасадор во...

Последни вести

Апасиев VS Фрчко: Шах мат во три реченици

Во фејсбук судирот меѓу двајцата професори Димитар Апасиев и Љубомир Фрчкоски подебелиот крај го извлече екс министерот и поразениот кандидат за претседател во 2009...

ММДЧП бара Кина и Русија да стават вето на промена на името во ОН

По средби со руски и кинески претставници, Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права испратило писма до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и...

Професор од УГД од Штип избран за амбасадор на најдобрите наставници во Ex-Yu

Професорот Кирил Барбареев од Универзитетот Гоце Делчев е избран за амбасадор на најдобрите наставници од поранешните југословенски простори.Ова признание го доделува асоцијацијата АНЕКСЈУ формирана...

Апасиев до „тиранинот“ и „квислинзите“: Ќе го папате без Указ

Професорот на Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип, Димитар Апасиев, го жали „дечкото од 'Службен весник'“ и на власта ѝ порачува дека...