Одлично реми на фудбалерите против Турција (0-0)

Македонската фудбалска репрезентација вечерва одигра нерешено 0-0 со Турција во пријателска средба во Скопје. Сосема добро издание на избраните од селекторот Игор Ангеловски со...

Ќе тргнат ли фудбалерите по стапките на ракометарите на Вардар

Македонскиот национален фудбалски тим вечерва од 19.45 на Телеком арената во Скопје има пријателска средба со 25-тата светска селекција, Турција. Тоа за нас е...

Леброн не е доволен, Голден стејт ита кон НБА прстените

Голден Стејт повторно без проблеми го совлада Кливленд, сега со 132-113 и поведе со 2-0 во серијата која утре вечер ќе се пресели од...

Победите (14) и процентот (77.7) покажуваат дека титула од ЛШ е во вистински раце

Математиката е пристутна и во спортот, а практично и тука најдобро се гледа дека егзактна наука. По Ф-4 од ракометната ЛШ и триумфот на...

Скопје синоќа се загреваше за утрешниот дочек на шампионите (видео)

Веднаш по победата на Вардар против ПСЖ од 24-23 во финалето на Лигата на ракометните шампиони реки од граѓани од сите возрасти излегоа во...

Вардар со 4 ракометари во идеалните 7 на Ф-4 од ЛШ

Сосема очекувано новиот Европски првак Вардар има најголема колонија играчи во најдобрата постава на завршниот турнир во Лига на машките ракометни шампиони. Освен црвено...

Експлозија од страсти во Келн (видео)

https://www.instagram.com/p/BU7UpziB50j/

Арпад Штербик е најкорисен играч на Ф-4 турнирот од ЛШ во Келн

Еден од најдобрите голмани во историјата на ракометниот спорт Арпад Штербик е прогласен за најдобар играч на завршниот турнир од Лигата на шампионите. Унгарскиот...

Најголема македонска победа: Вардар е нов Европски ракометен првак

4. јуни 2017. година станува најсветол ден од поновата историја за македонскиот спорт и воопшто за македонската држава по триумфот на ракометарите на Вардар...

Вардар одличен во Келн, минимална негатива во финалето од ЛШ (12-11)

Ракометарите на Вардар имаат нова одлична претстава во Ланксес арената во Келн и имаат само минимална негатива на полувреме од мечот за титулата во...

Последни вести

Мицкоски: Честито професорке – одиме на победа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе изборот на професорката Гордана Силјансовска Давкова за претседателски кандидат откако таа доби убедлива поддршка...

Кандидатката на понижените и омаловажените најави победа за Македонија

Кандидатот на здружената опозиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова која ја доби поддршката од конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за кандидат за претседател вечерва...

Гордана Силјановска избрана за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори

Со гласовите на 408 делегати кои гласаа „за“, од вкупно 523 професорката Гордана Силјановска убедливо е избрана за кандидат на партијата ВМРО-ДПМНЕ...

Македонското знаме на „НБА Ол стар“ – на патиките на Џеди Осман

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во чест на родната земја Македонија и на Турција, за која настапува, на левата патика го...