Сензација: Вардар оди во финалето на Лигата на ракометните шампиони

Лука Циндриќ постигна неверојатно ефектен гол на истекот од времето, а Вардар ја победи Барселона со 26-25 и за прв пат во својата историја...

Лига на ракометни шампиони: Вардар води на полувреме против Барселона (13-12)

Ракометарите на Вардар водат на полувреме од полуфиналето на Фајнал форот во Лигата на шампините против Барселона со 13-12. Тоа е извонредна најава за...

Бејл на клупа вечерва во Кардиф, Иско го започнува финалето од ЛШ

Реал Мадрид односно тренерот Зинедин Зидан ја разрешија единствената дилема за првиот тим во финалето од Лигата на шампионите што вечерва кралевите го имаат...

Раул ги одбра 16. што ќе и се спротивстават на Барселона во Келн

Без поголеми изненадувања во составот на Вардар за претстојното(18..00) финале во Лигата на ракометните шампиони. Ги нема Ангелов и Недановски, а во тимот се...

Може и победа со 3 до 5 голови – Амбасадорска порака до ракометарите на...

Денеска на ракометарите на Вардар им ја изразив сета поддршка што ја имаат пред полуфиналето, напишал на својот профил на фејсбук македонскиот амбасадор во...

“Камбекот” на Бајрамовска значи и враќање на победите

Најдобрите македонски ракометарки ја победија Литванија со 31-24 на турнирот во Анталија и со многу повеќе оптимизам може да го очекуваат бараж двомечот со...

Реал и Јуве ветуваат од Кардиф, а “X” за финалето на ЛШ и натаму...

Реал Мадрид и Јувентус в сабота (20.45) во Кардиф ќе играат за европската клупска титула, и сите си имаат толкувања, погледи, фаворити, па и...

Рафа Надал добива статуа во Булоњската шума

Шпанскиот тенисер кој девет пати победуваше на Ролан Гарос во минатите 12 години, ќе стане шестиот член на друштвото вечни шампиони, и прв Шпанец...

Награди ги дочекаа Вардарци во Келн: Раул најдобар тренер, Душебаев десен бек

И онака одличната атмосфера во составот на Вардар по пристигнувањето во Келн каде утре не очекува полуфинале во Лигата на шампионите против Барселона, дополнително...

НБА: рекреативна кошарка и водство на Голден Стејт

Многу необврзувачка кошарка во која одбраната на важечкиот првак Кливленд не постоеше, а Кевин Дурент вежбаше забивања. И секако, убедливи 113-91 во првиот натпревар...

Последни вести

ИВЗ ѝ се заканува на Владата: Решение за 3 имоти во рок од 10...

Поглаварот на ИВЗ, Реисул-Улема Х. Селејман ефенди Реџепи испратил писмо до претседателот на Собранието, до претседателот на Владата и до Комисијата за односи со верските...

Помпео: Бог го пратил Трамп да го спаси еврејскиот народ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека е „можно“претседателот Доналд Трамп да бил испратен од Бог за да го спаси еврејскиот народ...

Власта и опозицијата не постигнаа договор за СЈО

Нема договор за Законот за јавно обвинителство меѓу власта и опозицијата, откако не беа прифатени барањата на ВМРО ДПМНЕ. Од опозициската...

Малите сипаници уриваат рекорди – 104 заболени минатата недела

Бројот на заболени од мали сипаници достигна до 104 изминатата недела. Од нив 74 случаи се од Скопје,...