Мареј загуби сет за да потврди дека е далеку од најдоброто, но ја мина...

Светскиот тениски рекет број 1, Енди Мареј имаше релативно слаб противник во 73. на светската листа Андреј Кузњецов, и победи, но загуби сет на...

Тухел отпуштен, Борусија Дортмунд го носи Фавр од Ница

Освојувачот на германскиот фудбалски куп Борусија Дортмунд на општо изненадување го избрка тренерот Томас Тухел само два дена по освојувањето на првиот пехар со...

Ништо не го поместува, Арсен Венгер останува во Арсенал

Арсен Венгер ќе остане уште две години во Арсенал, тврди BBC повикувајќи се на извори од Емирати стадионот и заклучувајќи по поканата за прес...

Кире и Борко во ист тон, во Келн се е можно

Македонските репрезенативци во дресот на Барселона, Кире Лазаров и Борко Ристовски како да беа договорени за денешниот прес на клубот пред патување за Келн...

Селекторот на младите, Милевски одбра само 17 играчи за ЕП

На 17 дена до почетокот на Европското младинско фудбалско првенство во Полска, на кое ние ќе дебитираме, македонскиот селектор Благоја Милевски се уште не...

Заза се враќа, НБА ѕвездите во страв (видео)

Заза Пачулија е рехабилитиран и подготвен за настап во првиот меч од големото финале во НБА лигата, во кое неговиот Голден Стејт, в среда...

Реал Мадрид и Челзи ги менуваат Бејл и Азар

Првите обиди на Антонио Конте да се распраша за Герет Бејл во Мадрид не минале најдобро иако вчера излегоа информации дека Челзи е подготвен...

Бошко Ѓуровски останува во Црвена Звезда

Бошко Ѓуровски ќе добие нов двегодишен договор со Црвена Звезда јавува порталот eкипа.мк повикувајќи се на извори од Белград. Нашиот поранешен репрезентативец го водеше...

ФК Вардар пред жрепката за ЛШ: тешки противници, но постојат и шанси

Фудбалскиот првак Вардар ќе биде сместен во втората квалитативна група и не е носител за жрепката за вториот квалификациски круг во Лигата на шампионите....

Валверде се врати во Барселона по 3 децении за, конечно да освои некој трофеј

Ернесто Валверде потпиша двегодишен договор со Барселона и ќе го предводи Каталонскиот гигант во следните две години со можност истиот да биде продолжен за...

Последни вести

Албанската опозиција ги враќа пратеничките мандати

dАлбанската опозициска партија на Љуљзим Баша предложил на членовите на парламентарната група да се откажат од мандатитебидејхќи, според него, албанскиот парламент е во рацете на криминалот.

Бугарија го очекува Талат Џафери на ратификацијата на протоколот за НАТО

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери ќе присуствува на гласањето во бугарското Народно собрание нза Протоколот за пристапување на земјата кон НАТО.

Што по зелените и сините книшки и картони и по електронските картички?

Eлектронските „здравствени“ картички не го дададоа саканиот ефект и здравствените институции работат на ново решение со кои граѓаните би имале пристап до...

Шкендија подобра од Вардар во дербито на стартот од пролетниот дел

Водечката Шкендија славеше со 1:0 против Вардар во дербито на првото пролетно коло од Прва македонска фудбалска лига и ја зголеми предноста...