Реал Мадрид и Челзи ги менуваат Бејл и Азар

Првите обиди на Антонио Конте да се распраша за Герет Бејл во Мадрид не минале најдобро иако вчера излегоа информации дека Челзи е подготвен...

Бошко Ѓуровски останува во Црвена Звезда

Бошко Ѓуровски ќе добие нов двегодишен договор со Црвена Звезда јавува порталот eкипа.мк повикувајќи се на извори од Белград. Нашиот поранешен репрезентативец го водеше...

ФК Вардар пред жрепката за ЛШ: тешки противници, но постојат и шанси

Фудбалскиот првак Вардар ќе биде сместен во втората квалитативна група и не е носител за жрепката за вториот квалификациски круг во Лигата на шампионите....

Валверде се врати во Барселона по 3 децении за, конечно да освои некој трофеј

Ернесто Валверде потпиша двегодишен договор со Барселона и ќе го предводи Каталонскиот гигант во следните две години со можност истиот да биде продолжен за...

Worldofvolley ги избра најдобрите во сезоната

Во традиционалната анкета на Ворлд оф Волеј е избран идеалниот тим на сезоната во Светската клупска одбојка. Во него, според навивачите се вклучен играчи...

Рафа и Ноле тргнаа кон меѓусебно полуфинале на Ролан Гарос

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се загреаја, го почувствуваат теренот и амбиентот, но брзо и едноставно ги решија првите мечеви на овој Ролан Гарос...

Горан Пандев ја напушта Џенова?

Со голема веројатност Горан Пандев ќе замине од Џенова што е најавено и со потезите и изјавите на претседателот Енрико Прециози кој сака да...

Ракометарките во обид по 5 години да се вратат на големата сцена

Македонската женска ракометна селекција од утринава во Скопје е на подготовки за средбите со Шведска која ни стои на патот кон Светското првенство. Станува...

Мајк Тајсон потрошил 300 милиони долари на дрога, проститутки и луксуз

Поранешниот Светски боксерски првак во тешка категорија и еден од најдобрите во историјата на спортот, Мајк Тајсон призна дека потрошил вистинско богатство на забава....

Несторовски со гол се прости од Палермо и сега бира каде ќе продолжи (видео)

Македонскиот фудбалски репрезенативец Илија Несторовски со гол против Емполи ја заокружи одличната прва сезона во италијанското Калчо. Тој за 11. погодок во дресот на...

Последни вести

Калајџиев: Притвори се одредуваат за политички цели

„Може да се сомневаме дека понекогаш притворот што го бараат обвинителите, а судиите го одобруваат од други причини, на пример пропагандни ефекти, политички цели, можеби...

Не му го одзедоа пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Не беше постигната согласност во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања за одземање на имунитетот на пратеникот и поранешен собраниски спикер Трајко Вељаноски.

Изет Зеќири, претседателски кандидат на Алијанса и на Беса?

Доколку Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат...

Тортевски: Нападот врз Јанакиевски и Ристовски може да се одрази на екстрадицијата на Груевски

Нападите врз Јанакиески и Ристовски во притворското одделение во затворот во Шуто Оризари, може негативно да се одрази на барањето на Македонија...