Очекувано: Антонио Конте е најдобар тренер во Премиер лигата

Антонио Конте е избран за тренер на годината во Англија со што продолжува доминацијата на италијански тренери во Премиер лигата. Во гласањето на колегите...

Тоа е бонус: Челзи за Квадрадо добива 20 милиони евра плус

На крајот од сезоната најдобрите екипи од стариот континент кои во текот на годината или во претходните неколку, имале меѓусебен бизнис односно купување и...

НБА: Голден Стејт со 4-0 во финале, Ману Џинобили во пензија

Голден Стејт го победи Сан Антонио по четврти пат во низа и трета година по ред си обезбедува финале и борба за НБА титулата....

Добра жрепка за Лина на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорчевска која од денеска е 171. на ВТА листата ја доби Холанѓанката Куирине Лемон за противничка во првото квалификациско коло...

Атлетико Мадрид го добива голгетерскиот џек пот, Лаказет

Александре Лаказет соопшти дека е време да се раздели со Олимпик Лион, а на Висенте Калдерон се подготвени да ја отворат касата. Тренерот на...

И Леброн некогаш греши, а тогаш Кливленд сигурно губи (видео)

Леброн Џејмс имаше само 11 коша, а за нив потроши 13 топки во првиот пораз на Кливленд во источното полуфинале во НБА. Бостон славеше...

Жорди Алба-добитник на фудбалскиот Оскар за паѓање (видео)

Потегот на завршните натпревари во клупската фудбалска сезона 2016/7 е виден на Камп Ноу, но не е дело на Меси, Нејмар или Суарез, тука...

Кошаркарите на Фенербахче за прв пат, Антиќ по трет пат на врвот на Европа

Кошаркарите на Фенербахче го демолираа Олимпијакос (80-64) во финалето на Евролигата во Истанбул и ја освоија својата прва титула. Таа, пак, е трета за...

Најдобриот поен во историјата на пинг понгот

Ова е еден од најдолгите, но според многумина и еден од најатрактивните поени во спортот во кој долго доминираат претставниците од Азија. Се случил...

Анкета: Димитров и Шарапова најпреценети, во тенисот има и допинг и местење

Глигор Димитров е најпреценетиот во АТП турнејата, вели анонимната анкета направена од страна ЕСПН, а во која учествуваа 31 тенисер. 12.7 насто од нив...

Последни вести

Панговски ,,процедурално” до власта: Сами ја миниравте спогодбата со Грција

Македонскиот активист Гоце Панговски преку анализа на Преспанскиот договор открива дека македонската страна истиот веќе го прекршила односно дека го "минирала"."Имам едно „процедурално“ прашање...

Димитров не отфрла кандидатура за претседател

На прашањето на новинарката Славица Арсова дали планира да се кандидира за претседателските избори првиот македонски дипломат Никола Димитров, во интервју за телевизија Сител,...

Гладен сум… ...

Денешната карикатура во весникот „Елефтеротипија“ доволно говори за политиката како замена за „храна“... Но, и за здружените напори на...

“Карма ис а бич” за Саше Аналитико (Статус на денот)

На социјалниве мрежи излезе интересна фотографија на Саше Аналитико и неговата сопруга што на свој начин ја потврдува народната "Кarma is a bitch" или...