Ќе се спаси ли Венгер, Арсенал дојде до ФА купот (видео)

Арсенал го победи Челзи со 2-1 и го освои ФА купот на Англија. Санчез и Рамзи погодуваа на Вембли за Топџиите, а Диего Коста...

Ролан Гарос-возбуда, префинетост, традиција и Надал (видео)

Утре во Париз започнува 116. издание на тенискиот Гренд Слем. Натпреварот на најголемите ѕвезди на денешницата во следните две недели ќе содржи екслузивно возбудливи...

Кими се враќа-пол позиција во Монако

Финскиот "The Ice Man", Кими Раиконен, беше најбрз во квалификации за Големата награда на Монако што денеска се одржаа низ улиците на Монте Карло. Членот...

Игор Стефановски најбрз во трка во Нирбургринг

Најдобриот македонски возач Игор Стефановски денеска имаше две извонредни возења во трките од ЕТЦЦ шампионатот во Германија. Иџе во првиот натпревар  во познатиот мото...

7 дена до настапот на Вардар на Ф-4, билети во Келн се уште се...

За токму една недела ракометарите на Вардар во Келн ќе се соочат со Барселона во полуфиналето од Фајнал форот во Лигата на шампионите. Нашето...

Хорхе Сампаоли ќе ја носи Аргентина на Мундијалот во Русија

Досегашниот тренер на Севиља, Хорхе Сампаоли е именуван синоќа од страна на Аргентинската фудбалска федерација за прв човек на клупата на Гаучосите. Тие се...

Јотовски ќе настапи во две полуфиналиња на турнирот во Добој

Најдобриот македонски тенисер во последните неколку години Томислав Јотовски в сабота во Добој ќе има две полуфинални средби. 26. годишниот скопјанец во сингл конкуренција...

Највалканите инциденти во НХЛ (видео)

Додека го чекаме стартот на финалето на тековното издание во НХЛ лигата, а за Стенли купот ќе играат Питсбург по утринскиот триумф во седмиот...

Новата девојка на Роналдо по стапките на Ирина Шајк, но можеби ќе има и...

На новата девојка на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез и оди одлично во последниот период, а тоа се совпаѓа со времето во кое се дружат...

Кои се шесте најскапи деца во светскиот фудбал

Кога пред два дена Реал Мадрид објави дека го купил 16. годишниот Винисиус Жуниор од Фламенго за 45 милиони евра, весникот Мундо Депортиво, прво...

Последни вести

Шверцувале 122 кг. хашиш во ранци во Грција

Тројца странски државјани, двајца по 29 и еден 26-годишен, биле  уапсени во планинскиот регион Теспотија во северозападна Грција и недалеку од границата...

Врховниот командант нема обврска да бара одобрение за унапредувања

Од Кабинетот на претседателот целосно ги отфрлаат тврдењата на Антикорупциска дека со донесувањето на указите за унапредување на армиски старешини, претседателот Ѓорѓе...

Петир: Би сакала следна членка на ЕУ да биде Македонија

Хрватската европратеничка Маријана Петир посакува Македонија да биде следната членка на Европска унија. „Верувам дека ЕУ ќе биде отворена...

Пендаровски контра шефот на својот изборен штаб, но не бара оставка

"Конечно имаме независни институции и пример за тоа е новата Антикорупциска комисија. Ги поздравувам заклучоците и ја охрабрувам комисијата да продолжи независно и професионално...