Највалканите инциденти во НХЛ (видео)

Додека го чекаме стартот на финалето на тековното издание во НХЛ лигата, а за Стенли купот ќе играат Питсбург по утринскиот триумф во седмиот...

Новата девојка на Роналдо по стапките на Ирина Шајк, но можеби ќе има и...

На новата девојка на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез и оди одлично во последниот период, а тоа се совпаѓа со времето во кое се дружат...

Кои се шесте најскапи деца во светскиот фудбал

Кога пред два дена Реал Мадрид објави дека го купил 16. годишниот Винисиус Жуниор од Фламенго за 45 милиони евра, весникот Мундо Депортиво, прво...

Крвава пресметка во Белград пред вечното дерби (видео)

Навивачите на Партизан и Црвена Звезда се судрија доцна синоќа во Белград што создаде хаос и страв кај обичните граѓани, и немир по улиците....

Леброн го мина Џордан, Кливленд замина во големото НБА финале

Кливленд спавеше многу убедливо во Бостон со 135-102 и со 4-1 ја затвори финалната серија во источната конференција во НБА лигата, но тоа што...

Кога може Меси да затајува данок, зошто Роналдо би бил “покус”

Не стивнале реакциите од потврдата на одлуката на шпанскиот суд, за казната од година и половина затвор, условно за Лионел Меси кому му е...

Валверде и не дојден на Камп Ноу го нарача Ерера

Уште не седнат на клупата на Барселона, Ернесто Валверде го нарачал првото засилување за следната сезона, а тоа е Андер Ерера од Манчестер Јунајтед....

“Кобрата” ќе го предизвика Ентони Џошуа

Ни Кличко, ни Валдер, ни Фјури, ни некој друг, Бугаринот Кубрат Пулев ќе биде прв предизвикувач на новиот светски боксерски првак во тешка категорија,...

Леброн Џејмс вечерва го надминува Мајкл Џордан

Бостон вечерва во дочекува Кливленд во петтиот меч од источната серија во која Кавси водат со 3-1 и со победа можат да просперираат до...

Тениска промена на улогите: Азаренка е омилена, Шарапова веќе не

Марија Шарапова не доби вајлд карта ни за квалификациите од Ролан Гарос, но затоа Викторија Азаренка имала покана и за главниот турнир. Белорусинката нема...

Последни вести

Пендаровски призна дека работел на договор со Русија

Откако на една од предходните дебати Стево Пендаровски негираше дека како советник на Црвенковски работел на договор за соработка со Русија, тој на вчерашната...

Сиљановска, “Џивџан” и Астеруд меѓу “Комитите” во големата победа за “Фајнал фор” (ФОТО)

Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова беше дел од фантастичната атмосфера на ракометниот меч Вардар - ПИК Сегед на кој македонскиот шампион победи со...

Маргарин, за или против?

Приказната за маргаринот почнува од пред два века, кога Наполеон III понудил награда за откривање на поевтина варијанта на путерот, наменет за војската. Тогаш...

Борис Дамовски го илустрира бојкотот со слепа улица

Својот став за бојкотирањето на вториот круг од претседателските избори го изрази и режисерот на „Еднооки“, Борис Дамовски. Еден...