Манчестер Јунајтед победи во Лига Европа и доаѓа во август во Скопје

Манчестер Јунајтед е победник во второто клупско европско натпреварување и ќе игра во август во Скопје. Црвените Ѓаволи вечерва на Френдс стадионот во Солна...

Спектакл од финале и нова титула за кошаркарите на МЗТ Скопје

Конечно кошаркарско финале какво што, оваа нација која знае што е добро и што е квалитет, заслужува. МЗТ Скопје ја доби мајсторката против Карпош...

Рома го пранајде новиот тренер во Сасуоло

Лучано Спалети и Рома се разделија, па римската волчица веднаш тргна во потрага по нов тренер. Избор падна на Еузебио Де Франческо кој во...

Раниери се враќа во англискиот фудбал

Клаудио Раниери би можел да доживее брз камбек во Англиските фудбалски лиги откако за него сериозен интерес пројавува Сандерленд. Мал проблем е што Сандерленд...

Готово: Санчез му врти грб на Арсенал

Агентот на Алексис Санчез, Фернандо Филевич е во Минхен каде ги договара личните услови на чилеанскиот фудбалер за премин во Баерн. Неговата желба е...

Лина Ѓорчевска само ги виде Париз и Ролан Гарос

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорчевска не успеа да го мине првото квалификациско коло по поразот од 2-1 во дебито на Ролан Гарос. Таа одлично...

Ќе освои ли Меси пехар годинава?

На три дена до финалето од Купот на Шпанија во кое Барселона игра со Алавес, фудбалската јавност во светот се прашува, дали најдобриот играч...

Првата европска радост на Мурињо (видео)

Вечерва (20.45) на Френдс арена во Солна, Шведска се игра финалето во Лига Европа во кое Манчестер Јунајтед се среќава со Ајакс. Победникот доаѓа...

МЗТ за шеста последователна титула, Соколи за влез во кошаркарскиот крем

Денеска (18.00) во Јане Сандански, МЗТ Скопје ќе го дочека Карпош Соколи со што ќе кулминира кошаркарската сезона кај нас и ќе го дознаеме...

Кајри Ирвинг го влече Кливленд кон големото НБА финале

Кајри Ирвинг го повлече Кливленд од работ на бездната кога Бостон, во вториот меч во Охајо, четврти вкупно, водеше во втората четвртина со 16...

Последни вести

Хани: Пендаровски доби „зелена карта“ за претседателски кандидат во Мала Речица

Тахир Хани, заменик генерален секретар на Владата од редовите на ДУИ вечерва изјави дека Стево Пендаровски легитимитетот и зелена карта за кандидат...

СДСМ: Лупевска не ја кажа вистината за дуелот Пендаровски-Силјановска

Социјалдемократскиот сојуз вечерва побара извинување од ТВ Телма и од новинарката Снежана Лупевска околу конфузијата во јавноста дали вечерва требало да има...

Јоци: Т’нко Стево. Толку ти беше, изгледа. Трет пат нема

Според новинарката Јорданка Ивановска-Јоци, СДСМ се моли да нема цензус во вториот круг од претседателските избори, констатирајќи дека нејзиниот кандидат Стево Пендаровски...

Непотизам при вработувањето на сестрите на министрите Бектеши и Адеми

Сестра на министерот Крешник Бектеши конкурилала на оглас на МЕПСО заедно со 800 лица за 23 работни места,  а за местото самостоен кандидат за кое...