Лучано Спалети го презема Интер и добива 150 милиони евра за засилувања

Мнозинскиот сопственик на Арсенал Стен Кронке издаде соопштение во кое се вели дека ја одбива сумата од една милијарда евра, која помалиот акционер Алишер...

Пријателот на Путин не го доби Арсенал ни за милијарда евра

Мнозинскиот сопственик на Арсенал Стен Кронке издаде соопштение во кое се вели дека ја одбива сумата од една милијарда евра, која помалиот акционер Алишер...

Очекувано: Антонио Конте е најдобар тренер во Премиер лигата

Антонио Конте е избран за тренер на годината во Англија со што продолжува доминацијата на италијански тренери во Премиер лигата. Во гласањето на колегите...

Тоа е бонус: Челзи за Квадрадо добива 20 милиони евра плус

На крајот од сезоната најдобрите екипи од стариот континент кои во текот на годината или во претходните неколку, имале меѓусебен бизнис односно купување и...

НБА: Голден Стејт со 4-0 во финале, Ману Џинобили во пензија

Голден Стејт го победи Сан Антонио по четврти пат во низа и трета година по ред си обезбедува финале и борба за НБА титулата....

Добра жрепка за Лина на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорчевска која од денеска е 171. на ВТА листата ја доби Холанѓанката Куирине Лемон за противничка во првото квалификациско коло...

Атлетико Мадрид го добива голгетерскиот џек пот, Лаказет

Александре Лаказет соопшти дека е време да се раздели со Олимпик Лион, а на Висенте Калдерон се подготвени да ја отворат касата. Тренерот на...

И Леброн некогаш греши, а тогаш Кливленд сигурно губи (видео)

Леброн Џејмс имаше само 11 коша, а за нив потроши 13 топки во првиот пораз на Кливленд во источното полуфинале во НБА. Бостон славеше...

Жорди Алба-добитник на фудбалскиот Оскар за паѓање (видео)

Потегот на завршните натпревари во клупската фудбалска сезона 2016/7 е виден на Камп Ноу, но не е дело на Меси, Нејмар или Суарез, тука...

Кошаркарите на Фенербахче за прв пат, Антиќ по трет пат на врвот на Европа

Кошаркарите на Фенербахче го демолираа Олимпијакос (80-64) во финалето на Евролигата во Истанбул и ја освоија својата прва титула. Таа, пак, е трета за...

Последни вести

30 години затвор за убиецот на бугарската новинарка Викторија Маринова

На 30 години затвор е осуден Северин Красимиров за убиството на новинрката Викторија Маринова во Русе во октомври минатата година. По изрекувањето...

Твит на денот: Ахахаха, Гога ги помеша Неготино и Кавадарци* *„тепа“ и во Неготино,...

Слободан Јакоски го има твитот на денот за кандидатката за нов македонски претседател Гордана Силјановска-Давкова и нејзиниот лапсус на митингот во Неготино,...

А1.он: Албанските гласови му донесоа победа на Пендаровски

Чаир, Центар, Сарај, Струмица и Тетово, Дебар, Струга, Липково, Карпош ... се општините во кои претседателскиот кандидат Стево...

Цената на името!

„На твитер некоја будалетинка решава да убаци фејк приказна која треба да има наравоучение дека глупото преспанско име, и тоа како...