Арпад Штербик е најкорисен играч на Ф-4 турнирот од ЛШ во Келн

Еден од најдобрите голмани во историјата на ракометниот спорт Арпад Штербик е прогласен за најдобар играч на завршниот турнир од Лигата на шампионите. Унгарскиот...

Најголема македонска победа: Вардар е нов Европски ракометен првак

4. јуни 2017. година станува најсветол ден од поновата историја за македонскиот спорт и воопшто за македонската држава по триумфот на ракометарите на Вардар...

Вардар одличен во Келн, минимална негатива во финалето од ЛШ (12-11)

Ракометарите на Вардар имаат нова одлична претстава во Ланксес арената во Келн и имаат само минимална негатива на полувреме од мечот за титулата во...

Кире Лазаров со пораз се прости од Барселона

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров го загуби последниот меч во дресот на Барселона на Фајнал форот од Лигата на шампионите, а тој беше за...

По прва победа против Турција за продолжение на позитивниот фудбалски период

По двете победи во март, македонската фудбалска селекција се подготвува за првиот од двата натпревара во јуни во кои не очекуваат средби со Турција...

Кој е спроти Вардар денеска во Келн: ПСЖ-дружина на шампионите

Ракометарите на Вардар вчера во Ланксес арената урнаа една долга и болна традиција, и по 10 меча ја победија во полуфиналето од Ф-4 турнирот...

(ВИДЕО) Вардарци се заслужни за најгледаното видео на Балканот

Над 350 илјади луѓе за само 12 часа го виделе видеото снимено од новинар на специјализираниото магазин за ракомет „Балкан хандбол“ Најгледаното ракометно видео на...

Игуаин е малерот на Јувентус

Аргентинскиот напаѓач на Јувентус Гонзало Игуаин беше невидлив во финалето од Лигата на шампионите синоќа во Кардиф каде Реал Мадрид славеше со 4-1 и...

Кристијано Роналдо доaѓа во Скопје

По триумфот над Јувентус во Кардиф од 4-1 и одбраната на трофејот во Лигата на шампионите, а тоа е прв пат во историјата на...

Реал Мадрид повторно: Кралевите ја задржаа фудбалската круна

Реал Мадрид го совлада Јувентус со 4-1 во финалето од Лигата на Европските фудбалски шампиони. Мечот на Милениум стадионот во Кардиф беше над стандардите...

Последни вести

Ѓорѓиев: За мојата земја, за мојот народ, за Македонија – газиииии!

По величествениот триумф од 3:1 над домаќинот Словенија, капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, со порака на Твитер:

Каде е семафорот во градот на чудата? (ВИДЕО)

Тетово, септември 2019 година. Градоначалник Теута Арифи, ДУИ Семафорот може да го види само тој што работи во трафиката. Видеото од неверојатното видео на следниов линк https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10212057667516067&id=1805690562&sfnsn=mo&vh=i

Последниот поен од историската победа против Словенија (ВИДЕО)

ПОБЕДАА! ПАДНА СЛОВЕНИЈА!! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 pic.twitter.com/HYWLhSdZ5I — Stefan (@StefanDaskalov) September 17, 2019 https://platform.twitter.com/widgets.js

Колку пратеници ќе освои СДСМ ако Катица и Боки заминат во домашен притвор

Аналитичарот и лингвист Арменд Нухиу анализира колку пратеници ќе освои СДСМ на следните парламентарни избори ако Катица Јанева и Боки 13 од ефективен заминат...