Бошко Ѓуровски останува во Црвена Звезда

Бошко Ѓуровски ќе добие нов двегодишен договор со Црвена Звезда јавува порталот eкипа.мк повикувајќи се на извори од Белград. Нашиот поранешен репрезентативец го водеше...

ФК Вардар пред жрепката за ЛШ: тешки противници, но постојат и шанси

Фудбалскиот првак Вардар ќе биде сместен во втората квалитативна група и не е носител за жрепката за вториот квалификациски круг во Лигата на шампионите....

Валверде се врати во Барселона по 3 децении за, конечно да освои некој трофеј

Ернесто Валверде потпиша двегодишен договор со Барселона и ќе го предводи Каталонскиот гигант во следните две години со можност истиот да биде продолжен за...

Worldofvolley ги избра најдобрите во сезоната

Во традиционалната анкета на Ворлд оф Волеј е избран идеалниот тим на сезоната во Светската клупска одбојка. Во него, според навивачите се вклучен играчи...

Рафа и Ноле тргнаа кон меѓусебно полуфинале на Ролан Гарос

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се загреаја, го почувствуваат теренот и амбиентот, но брзо и едноставно ги решија првите мечеви на овој Ролан Гарос...

Горан Пандев ја напушта Џенова?

Со голема веројатност Горан Пандев ќе замине од Џенова што е најавено и со потезите и изјавите на претседателот Енрико Прециози кој сака да...

Ракометарките во обид по 5 години да се вратат на големата сцена

Македонската женска ракометна селекција од утринава во Скопје е на подготовки за средбите со Шведска која ни стои на патот кон Светското првенство. Станува...

Мајк Тајсон потрошил 300 милиони долари на дрога, проститутки и луксуз

Поранешниот Светски боксерски првак во тешка категорија и еден од најдобрите во историјата на спортот, Мајк Тајсон призна дека потрошил вистинско богатство на забава....

Несторовски со гол се прости од Палермо и сега бира каде ќе продолжи (видео)

Македонскиот фудбалски репрезенативец Илија Несторовски со гол против Емполи ја заокружи одличната прва сезона во италијанското Калчо. Тој за 11. погодок во дресот на...

Плачеше Тоти, плачеа Олимпико и неговите колеги, Римската легенда испратена со солзи (ВИДЕО)

 По 28 години во Рома со одиграни 786 меча и дадени 307 голови, легендата на италијанскиот фудбал и Рома денеска се раздели од навивачите...

Последни вести

Пресинг.Тв: Идната недела нови снимки за „Рекет“!?

Многу е веројатно наредната недела, новинарот на „Ла Верита“ Ларис Гејсер да овјави нови материјали кои би ја докажале поврзаноста на високи...

Гаисер најавува нови снимки: Кои се Зеки, Фики и Доки?

Порталот прессингтв.мк најавува нови бомби во скандал поврзан со медицински бизнис во кои главни ликови се извесни политичари кои expres.mk ги именува како: Зеки,...

Шекеринска честита 27. роденден на „Армија на Република Северна Македонија“

Иако „Република Северна Македонија“ официјално постои од 12 февруари 2019 година, потпретседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска од...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се...