Леброн го мина Џордан, Кливленд замина во големото НБА финале

Кливленд спавеше многу убедливо во Бостон со 135-102 и со 4-1 ја затвори финалната серија во источната конференција во НБА лигата, но тоа што...

Кога може Меси да затајува данок, зошто Роналдо би бил “покус”

Не стивнале реакциите од потврдата на одлуката на шпанскиот суд, за казната од година и половина затвор, условно за Лионел Меси кому му е...

Валверде и не дојден на Камп Ноу го нарача Ерера

Уште не седнат на клупата на Барселона, Ернесто Валверде го нарачал првото засилување за следната сезона, а тоа е Андер Ерера од Манчестер Јунајтед....

“Кобрата” ќе го предизвика Ентони Џошуа

Ни Кличко, ни Валдер, ни Фјури, ни некој друг, Бугаринот Кубрат Пулев ќе биде прв предизвикувач на новиот светски боксерски првак во тешка категорија,...

Леброн Џејмс вечерва го надминува Мајкл Џордан

Бостон вечерва во дочекува Кливленд во петтиот меч од источната серија во која Кавси водат со 3-1 и со победа можат да просперираат до...

Тениска промена на улогите: Азаренка е омилена, Шарапова веќе не

Марија Шарапова не доби вајлд карта ни за квалификациите од Ролан Гарос, но затоа Викторија Азаренка имала покана и за главниот турнир. Белорусинката нема...

Иниеста ја напушта Барселона, Јувентус е во исчекување

Деновиве доста се шпекулира со заминување на капитенот на Барселона, Андрес Иниеста од клубот со кој освои се што е можно, но во кој,...

Немало по верен навивач: ја нуди жената само Ибра да остане

Иако сме само на половина од годината веќе го имаме најинвентивниот спортски транспарент за 2017.година. Тој е дело на навивач на Манчестер Јунајтед кој...

Жозе Мурињо: поетите не освојуваат ништо, рационалноста носи ЛШ

По триумфот на Манчестер Јунајтед против Ајакс (2-0) во финалето од фудбалската Лига Европа, тренерот на Црвените ѓаволи имаше потреба да им објасни на...

Фановите се чудат, Грците се лутат, Македонија домаќин на Мурињо

Фановите на Манчестер Јунајтед кои што вечерва со својот клуб ја освоија Лига Европа се најдоа во шок откако сфатија дека во август треба...

Последни вести

Драматичен апел на родител чие дете се смрзнува во битолски интернат

Родител на ученик кој е сместен во интернатот Мирка Гинова во Битола со писмо апелира до директорката на установата да ја зголеми температурата...

Нов удар од “Блгарските братја”: Од Охрид до Несебар се збори ист јазик

Бугарската академија на науките смета дека македонскиот јазик не постои и оти тој е „писмено-регионална норма“ на бугарскиот јазик. Македонската позиција е лажна, заклучиле...

Хематологија во хаос, 7 вработени не можеле да издржат (ФОТО)

Во писмо испратено до генералниот секретар на Владата Драги Рашковски и премиерот Зоран Заев од вработени на Клиниката за хематологија во болницата „Мајка...

Џефери: Без Албанци нема да поминат измените на ВМРО-ДПМНЕ во Законот за јазици

Претседателот на Собранието вели дека измените во Законот за јазици што ги предлага ВМРО-ДПМНЕ нема да поминат во парламентот.