МЗТ доби нов трилер и дојде на чекор до кошаркарската титула

МЗТ Скопје го победи Карпош Соколи со 86-80 во третиот меч од финалето во домашниот кошаркарски шампионат и поведе со 2-1 во серијата која...

СЕХА првакот слави и кога не му треба

Вардар не пропушти можност да слави и кај Војводина во порано одиграниот меч од 18 коло иако ниту форсираше, ниту се трошеше. На крајот...

Агенција за иселеништво бара поддршка на ЕП за „Националната одбојкарска федерација“!

Агенција за иселеништво преку Твитер повикува за поддршка на „Националната одбојкарска федерација“ на претстојното Европско првенство во Словенија.

Бура од емоции и атмосфера за незаборав во „Јане Сандански“ (ВИДЕО)

Тешките моменти во кои се најде Вардар по најавата за повлекување на спонзорот Сергеј Самсоненко дополнително ја зголемија еуфоријата по триумфот од...

„Бисер балкански“ стана хит во Словенија, заедно со македонските одбојкари (ГАЛЕРИЈА)

Евергринот на Гоце Николовски од почетокот на 1990-тите, „Бисер балкански“, во изведба на македонските одбојкари на теренот во салата „Стожице“ стана хит...

Надежта за прво ЕП во фудбал за Македонија речиси згасна во Полска

Седумдесет и четири минути македонските фудбалери ја одржуваа надежта дека барем со бод во Варшава ќе го продолжат сонот за прв пласман...

Супер спот на УЕФА за Супер купот во Скопје (видео)

УЕФА профи се подготвува за мечот на 8 август меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед што ќе се игра на Телеком арената во Скопје....

Хрватите опиени од мундијалското финале – Од Задар, Роберт Димитриевски

Пред полуфиналниот дуел на Светското фудбалско првенство во Русија меѓу Хрватите кружеше анегдота што најдобро ја отсликува состојбата на нивниот дух во моментов: „Англичанец му...

И Меркел тажна по поразот на Германија на СП

После поразот своја порака на Фејсбук напиша и германската Канцеларка, Ангела Меркел: „Штета. Сите сме тажни денес“, напиша Меркел на својот официјален профил на Фејсбук,...

Американците ќе судат 40 луѓе за корупција во ФИФА

Поранешен банкар од Аргентина призна пред американскиот суд дека е виновен за учество во корупција и перење на пари за Светската фудбалска организација. 55....

Последни вести

Фуркан: Џабир, не се боревме против еден peжим за да создадеме нов

Ваква порака му испрати преку социјалните мрежи новинарот Фуркан Салиу на првиот човек на невладината „Цивил медиа“, Џабир Дерала.

На „маршот за правда“ ечеше „цела Шутка Ес-Де-Ес“ (ВИДЕО)

Како ехо на некогашното „цело Скопје вмровски град“, на вечерашниот „марш за правда“ на власта на минување кај Собрание ечеше „цела Шутка...

Дамовски: Стани Стево, народот на марш како стока ти го носат!

Користејќи негова изјава од опозиционерските денови, режисерот Борис Дамовски го прозва претседателот Стево Пендаровски во врска со „маршот за правда“ на партијата...

Тортевски: Кој тоа прави марш за правда?

Адвокaтот Александар Тортевски реагира на вечерашниот “Мapш на пpaвдата”. https://twitter.com/atortevski/status/1229108356285173761?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1229108356285173761&ref_url=https%3A%2F%2Finfomax.mk%2Fwp%2F%25d1%2582%25d0%25be%25d1%2580%25d1%2582%25d0%25b5%25d0%25b2%25d1%2581%25d0%25ba%25d0%25b8-%25d0%25b7%25d0%25b0%25d0%25b5%25d0%25b2-%25d1%2581%25d0%25be-%25d0%25bf%25d0%25b0%25d0%25b7ap-%25d1%2581%25d0%25be-kp%25d0%25b8%25d0%25bc%25d0%25b8%25d0%25bda%25d0%25bb%25d1%2586%25d0%25b8-%25d0%25ba%25d0%25be%25d0%25b3%25d0%25b0%2F